Zaloguj się

Restauracja włoska w Rzeszowie

Wpisz adres i znajdź włoskie restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z restauracji włoskiej w Rzeszowie

Kuchnia włoska należy do najstarszych i najpopularniejszych kuchni na świecie. Jej popularność, to nie tylko zasługa pizzy i spaghetti, ale także, a może przede wszystkim użytych składników i dodatków, które dają znakomity efekt smakowy i wizualny.  Najczęściej używane są sery, szynka parmeńska, ryby i owoce morza, warzywa, czosnek, świeże zioła, oliwa, ocet balsamiczny. Kuchnia ta jest zróżnicowana, w zależności od regionu dominują nieco inne potrawy, inaczej się je przygotowuje i używa innych składników. Łączy je jednak prostota wykonania i niezapomniany smak. 

Typowe włoskie potrawy

Obudzeni w środku nocy potrafilibyśmy zapewne wymienić co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście typowo włoskich dań. Pomijając dwa wymienione powyżej, wśród wyliczanki znalazłyby się makarony takie jak pappardelle (bardzo szerokie wstążki), tagliatelle (długie wstążki) czy fettuccine (węższe, ale grubsze niż tagliatelle) oraz penne (grube rurki ze ściętymi na ostro końcami). Sporo osób słyszało o polencie i zupie minestore. Nie mniej popularne jest lasagne, kluski gnocchi, risotto, pierożki tortellini czy przystawki w postaci bruschetty albo carpaccio. No i oczywiście deserowe tiramisu. 

Pizza i inne włoskie dania w Rzeszowie

Jeżeli zamierzamy za pośrednictwem Pizzaportal.pl zamówić którekolwiek z włoskich dań z Rzeszowie, to grozi nam jedynie problem obfitości. Ilość lokali oferujących dania tej kuchni jest naprawdę bardzo duża. Również godziny ich pracy powodują, że praktycznie od rana do późnej nocy możemy zamówić z dostawa spaghetti czy pizzę. Lokale, w których składać możemy zamówienia wchodzą zarówno w skład sieci restauracji, jak i są typowo lokalnymi inicjatywami. Dzięki temu zyskujemy możliwość porównania tego co oferują. Tym bardziej, że oprócz lokali bardziej uniwersalnych, znajdziemy także te wyspecjalizowane (np. specjalnością Per Tutti są makarony).