Rzeszów

Zaloguj się
Dostawa
Odbiór osobisty
SPOSÓB DOSTAWY
Sortuj
Filtruj
Rodzaje kuchni

Najlepsza Pizza z Dostawą - Rzeszów

Najlepsza Pizza w Rzeszowie. Zamów z Najlepszych Pizzerii z Dostawą!

Rzeszów to miasto położone w południowo-wschodniej Polsce – stolica województwa podkarpackiego. Ma barwną, długą historię, ponieważ prawa miejskie uzyskał już w połowie XIV wieku. Od początku należał do terytorium Królestwa Polskiego, a po rozbiorach trafił pod zabór austriacki. Galicja cieszyła się jednak dużą ilością swobód politycznych i gospodarczych, co przyczyniło się do rozkwitu Rzeszowa. Okres po II wojnie światowej to czas inwestycji w infrastrukturę i wzrastającego znaczenia miasta, które w południowo-wschodniej części Polski stało się głównym ośrodkiem administracyjnym i przemysłowym. W ślad za tym rosła również liczba mieszkańców, których na początku XX wieku było około 20 tysięcy, a obecnie – nie licząc osób, niezameldowanych na stałe – jest ich niemal dziesięciokrotnie więcej.

Dziś Rzeszów nadal rozwija się intensywnie, przyciągając inwestorów dzięki swojej polityce: powołano w sumie 6 stref ekonomicznych, działa też Podkarpacki Park Naukowo- Technologiczny, skupiający przede wszystkim inicjatywy związane z lotnictwem i przemysłem farmaceutycznym. W mieście nie brakuje wykształconych kadr, a funkcjonujące wyższe uczelnie przyciągają młodych ludzi z różnych stron kraju i z zagranicy. Za rozwojem Rzeszowa i tempem życia jego mieszkańców nadąża oferta gastronomiczna, której wybór nie ustępuje temu w największych polskich miastach. Nie brakuje oczywiście klasyków kuchni włoskiej, a wśród nich dominuje pizza. Można cieszyć się jej smakiem w jednej z wielu rzeszowskich restauracji, ale też zamówić danie z dostawą pod wskazany adres. Przy bogatym wyborze dostęp do wszystkich lokali jednocześnie zdecydowanie ułatwia PizzaPortal.pl.

Sieci restauracji oferujących pizzę w Rzeszowie

W ogromnej liczbie pizzerii działających w Rzeszowie i zapewniających dostawę do domu czy miejsca pracy nie brakuje popularnych w całym kraju marek. Swoje sztandarowe dania oferują sieci Pizza Hut, Telepizza, Biesiadowo, Dominium czy Pizzeria 105 Stopiątka. To zwykle doskonała propozycja dla osób licznie odwiedzających Rzeszów w interesach. Miło jest poczuć się w obcym mieście jak u siebie w domu, zamawiając znane, ulubione danie. Oczywiście sieciowe pizzerie uwielbiają także rzeszowianie. Mają też swoją własną, lokalną sieć Amore, w nazwie której nie przez przypadek znalazło się słowo „Nocą”. Restauracje funkcjonują do późnych godzin, a w weekendy można w nich zamawiać pizzę nawet tuż przed godziną 2 w nocy. To doskonała oferta dla tych, którzy pracują na trzecią zmianę albo planują bawić się do rana na szampańskiej imprezie. Aby nie odrywać się od swoich zajęć, nocną dostawę zamówić można kilkoma kliknięciami myszki przez PizzaPortal.pl.

Lokalne rzeszowskie pizzerie

W Rzeszowie nie brakuje również jedynych w swoim rodzaju restauracji działających pod własnym szyldem. Jeśli o nazwy chodzi, rzeszowianie wykazali wiele fantazji i już one same zachęcają do skorzystania przebogatej oferty lokalnych pizzerii, wiele o niej mówiąc. Jest w rzeszowie Piri i Chili u Adama, gdzie zamówić można naprawdę ostrą Diablo czy tytułową Piri-Piri & Chili. Pit Stop Pizza, jak sama nazwa wskazuje, zobowiązuje się do błyskawicznej dostawy, więc gdy złapie głód, można śmiało zamawiać ją do domu przez PizzaPortal.pl. Jest też Z ciekawości, Warsztat, Crazy Driver czy Hokus Pokus. Wiele pizzerii, oprócz wyśmienitych włoskich placków, serwuje inne śródziemnomorskie dania, czyli makarony, sałatki. Na szczególną uwagę w rzeszowskim krajobrazie zasługuje restauracja Stary Lwów – bo przecież od ukraińskiego Lwowa dzieli Rzeszów niespełna 200 kilometrów. Lokal ma w ofercie głównie dania kuchni kresowej, ale wśród nich znajduje się także włoska pizza we wschodnioeuropejskim klimacie, w tym – galicyjskie calzone. Warto spróbować!

Sprawdź najlepsze pizzerie w innych miastach: