Zaloguj się

Sensi Sushi. Zamów z dostawą!

Wpisz adres i znajdź restaurację Sensi Sushi w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Sensi Sushi – zdrowie i świetny smak w jednej rolce…

Żeby być szczupłym, zdrowym i mieć dobre samopoczucie, czyli w skrócie mówiąc fit, należy odpowiednio się odżywiać. Niestety wciąż większość z nas jedynie zaspokaja głód jedząc byle, co zamiast jeść mądrze i planować swoje posiłki. Kuchnia japońska a w szczególności, sushi zapewni nam nie tylko wszystkie potrzebne składniki do poprawnego funkcjonowania, ale także dostarczy nam pozytywnej energii. Dzięki jedzeniu sushi nie tylko nasze ciało, ale także umysł poprawi swoją kondycję. Zamów swoje ulubione rolki z Sensi Sushi z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Cała kuchnia japońska w tym oczywiście sushi, uchodzą za wzór zdrowego odżywiania, które gwarantuje dobre zdrowie do późnej starości. Jest tak za sprawą produktów, które ją tworzą.  W szczególności są to ryby( głównie surowe), owoce morza i wodorosty. Do sushi zazwyczaj podawane są, sake, sos sojowy, tofu, misa (rodzaj pasty ze sfermentowanej soi), wasabi (jedna z najostrzejszych przypraw świata, zwana też chrzanem japońskim. Dzięki zróżnicowanym składnikom każdy mały wałek i rolka wyglądają bardzo kunsztownie i mienią się feerią barw. Zupy to głównie rybne buliony z suszonych ryb jak np. bonito. Mięsne dania wyglądają na przykład tak, cienki plaster wołowiny podany w towarzystwie warzyw, grzybów i tofu. Po każdej potrawie należy wziąć kęs marynowanego imbiru, który wyzeruje smak poprzedniego dania. Wszystko popija się zielona herbatą z kardamonem. Jak widać w kuchni japońskiej w tym, w sushi, każdy składnik działa na naszą korzyść zapewniając pełny żołądek oraz świetne zdrowie. Zamów swoją porcję zdrowia z Sensi Sushi i ciesz się smakiem swojego ulubionego dania!

Sensi Sushi – każdy sposób dobry!

Sushi jada się pałeczkami lub jak ktoś woli palcami. Każdy kawałek macza się w słonym sosie sojowym lub w wasabi, czyli zielonej paście zrobionej z odpowiedniej odmiany chrzanu. Trzeba z nią uważać, bo „kręci” bardziej niż nasz najmocniejszy chrzan. Podczas jedzenia sushi można również zajadać się marynowanym imbirem, który oczyszcza nam paletę smakową w ustach tak, aby można było poczuć w pełni aromat każdego kolejnego kawałka sushi.  Działa to podobnie jak wąchanie ziaren kawy w perfumerii. Tradycyjnie do popicia nie dostaniemy do sushi wody tylko zieloną herbatę.  Sushi ma wiele odmian, ale jest kilka najczęściej zamawianych, oto one. Maki to te tradycyjne „rolki”, z którymi raczej każdy się spotkał, jeżeli nie jadł to, chociaż widział na żywo. Słowo maki oznacza „zwinięty”. Wałki ryżu z dodatkami zawiniętego za pomocą bambusowej maty. Temaki, to sushi zwijane ręcznie. Ten przepis na sushi jest otwarty i każdy może dodać do niego, co chce. Ostatecznie to sushi ląduje na talerzu nie w kształcie wałka, ale rożka. Kolejna odmiana nosi nazwę Gunkanmaki. Są to ryżowe kulki zawijane w glony. Swoim kształtem przypominają łódeczki. Na „pokład” tychże łódeczek wykłada się różne dodatki jak np. kawior, siekane ryby, czy też siekanego ogórka. Przedostatni już rodzaj to sushi nigiri. Jest on równie rozpoznawalny, co maki. Występuje w różnym kształcie, czasem łódki czasem kulki. Na wierzch nigiri nakłada się kawałek ryby, krewetkę lub inne dodatki. Na koniec sushi uramaki. Jest jakby odwrotnością normalnego sushi, bo tutaj ryż jest na zewnątrz a wodorosty nori w środku z resztą składników. Jest to zamerykanizowana wersja sushi. Te i inne rodzaje sushi zamówisz z Sensi Sushi poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Sensi Sushi – nie tylko na zimno!

Kolejną potrawą pochodzącą z kuchni japońskiej, która zyskała międzynarodowe uznanie jest Ramen. Obecnie można zjeść go prawię wszędzie, a nawet przyrządzić samemu w domu. Nie wszyscy może o tym wiedzą jednak Ramen oryginalnie nie pochodzi z Japonii. Zupa ta przywędrowała do Japonii w XIX wieku od swoich sąsiadów – Chin. Ten mięsny wywar z licznymi dodatkami tak zasmakował Japończykom, że po latach udoskonaleń stał się on jednym z ich narodowych dań, by później wyruszyć na podbój reszty świata. Nazwa Ramen wywodzi się od chińskiego słowa, oznaczającego rodzaj makaronu produkowanego z mąki pszennej. Bezą Ramenu jest zawsze mięsny wywar, który w smaku przypomina rosół, zwykle z mięsa wieprzowego oraz kości. Aby urozmaić jego smak do bulionu często dodaje się drób, owoce morza, warzywa oraz inne składniki, w zależności o upodobań kucharza. Zupa wzbogacona zostaje o tare, makaron oraz dodatki. Tare to aromatyczna, słona esencja, która umieszczana jest na dnie miski. Za najpopularniejszą uznaje się shoyu tare, bazującą na sosie sojowym. Wyjątkowy element Ramenu stanowi makaron oparty na czterech podstawowych składnikach – mące pszennej, wodzie i kansui (alkalicznej, słonej wodzie mineralnej wzbogaconej węglanami i kwasami). Zamów tą lub inne zupy z Sensi Sushi poprzez stronę PizzaPortal.pl.