Zaloguj się

Zamów Burgery z dostawą w Sopocie!

Wpisz adres dostawy i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Masz ochotę na smaczne burgery w Sopocie? Dobrze trafiłeś!

Pizza kojarzy się z Włochami, schabowy z Polską, quesadilla z Meksykiem. Takie samo skojarzenie łączy burgery ze Stanami Zjednoczonymi. Jak wiadomo sukces ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą. Jeżeli liczbę rocznie spożywanych burgerów mierzy się w dziesiątkach, jeśli nie setkach, miliardów, to nic dziwnego, że odnalezienie pomysłodawcy nie jest proste. Niektórzy wywodzą ten posiłek od starożytnego isicia omentata, opisanego w rzymskiej książce kucharskiej z IV wieku. Nie odżegnują się od tej potrawy Mongołowie, a także Europejczycy. Niewątpliwie od europejskiego miasta Hamburg wziął swą nazwę najpopularniejszy z burgerów. Wypływający z tego portu marynarze i emigranci przywieźli na amerykański kontynent przepis na hamburski steak. O palmę pierwszeństwa walczą miedzy sobą Amerykanie. Miasto Seymour organizuje co roku Festiwal Burgerów, mający upamiętnić pomysł Charliego Nagreen, który spłaszczony kotlet włożył między dwie kromki chleba. Także inne miasta próbują ogrzać się w blasku sukcesu. Nie rozstrzygając, komu należy się palma pierwszeństwa, można z pewnością stwierdzić, że do stworzenia i spopularyzowania burgerów przyczynili się jankesi i ich wrodzony rozmach.

Burgery w Sopocie? Tylko na PizzaPortal.pl!

Zamów burgery w Sopocie z dowozem

Do ogólnoświatowego sukcesu burgerów przyczyniły się bez wątpienia bary szybkiej obsługi. Ich dynamiczny rozwój, a następnie tworzenie sieci obejmujących na początku Stany Zjednoczone, a następnie wraz z ekspansją cały glob (poza Kubą i Koreą Północną), spowodował, że weszły na stałe do jadłospisu współczesnego społeczeństwa. Największa rolę odegrał tu oczywiście sieci, takie jak McDonald’s czy Burger King. Trudno sobie wyobrazić kogoś, kto choć raz nie spróbował burgera? Niezależnie od tego czy ktoś lubi zajadać się kanapką z wołowiną czy jest zwolennikiem dań wegetariańskich, to śmiało może zamówić w Gdyni burgera na dowóz. Liczba osiągalnych wariantów tej potrawy jest olbrzymia. Pojawia się pytanie o wartość odżywczą burgerów. Przeciętny burger dostarcza organizmowi od 450 do 800 kalorii. To spora dawka jak na jeden posiłek. Warto więc zastanowić się jaki rodzaj burgera najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Jeśli jesteśmy osobą wykonującą ciężką pracę fizyczną możemy pozwolić sobie na bardziej kaloryczny wariant. Jeśli dbamy o linię lub ze względów zdrowotnych powinniśmy unikać kalorii warto rozważyć zamianę wołowiny na kurczaka, rezygnację z żółtego sera lub zwiększenie porcji warzyw.

Wybierz restaurację, a my zajmiemy się dostawą Twoich burgerów!

Burgery na wynos na PizzaPortal.pl

Wśród lokali oferujących w Sopocie dostawę burgerów znajdziemy zarówno przedstawicieli ogólnopolskich sieci, jak i punkty o zasięgu lokalnym. Niezależnie od tego, z oferty którego skorzystamy warto porównać menu, dostępne warianty, ceny i promocje. Najbardziej popularne są oczywiście hamburgery, zawierające wołowinę i bekon. Do tego dodawane są pomidory, ogórek konserwowy, mix sałat, cebula i sosy. Tych ostatnich do wyboru bywa niekiedy nawet dziesięć. Warto rozważyć wybór (o ile jest dostępny) określonego rodzaju bułki. Najczęściej oferowane są z sezamem, brioche, pełnoziarnista i ewentualnie bezglutenowe. Wersja burgera z serem, czyli cheeseburgery mogą występować z serem gouda, cheddar lub american. Dostępne są też bluecheeseburgery z wołowiną zapiekaną z serem pleśniowym, z dodatkiem rukoli, pomidorów, kiełków lucerny i pieczarek saute. Jednym z wariantów jest burger Tokyo. Do bułki z wołowiną dodawane jest grillowany ananas, kiełki fasoli mung, świeży ogórek, mix sałat, czerwona cebula, sos teriyaki i majonez. Lista rodzajów burgerów jest praktycznie nieograniczona i od nas będzie zależało, który z nich będzie stanowił nasze zamówienie.