Zaloguj się

Chcesz zamówić pizzę z dostawą w Sopocie?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Sopot to perła trójmiasta. Rocznie odwiedza go prawie dwa miliony turystów a przy 36 849 tysiącach mieszkańców to robi wrażenie. Co przyciąga aż tylu ludzi do tego miasta poza pięknym widokiem na morze? Oto osiem, powodów, dlaczego warto odwiedzić Sopot.

Może nie wszystkim znany jest ten fakt, ale Sopot poza tym, że jest świetnym miejscem do imprezowania, jest również uzdrowiskiem. Duży wpływ na to miano jest możliwość zażywania kąpieli w wodzie morskiej, ale nie tylko w morzu. Powszechnie wiadomo o korzystnym wpływie wody morskiej na poprawę zdrowia, lecz kąpiele w zazwyczaj chłodnym morzu przeznaczone są raczej dla bardziej zahartowanych kuracjuszy. Dla wszystkich tych, którym zdrowie nie pozwala na „walkę z falami” z pomocą przychodzi Zakład Balneologiczny, znajdujący się tuż przy wejściu na teren molo. Leczy się tam chorych kąpielami i inhalacjami. Można się tam kąpać się w wodzie słodkiej i słonej, ciepłej i zimnej, w wannach czy też pod prysznicami. 

 

Kolejnym powodem żeby przyjechać do Sopotu jest „Monciak”, czyli ulica Monte Casino. Jest to reprezentacyjny deptak Sopotu znany w całej Polsce. Niegdyś miejsce wszystkich spotkań bohemy oraz ówczesnych bogaczy. Obecnie coraz rzadziej widuję się tutaj artystów, lecz ulica nie traci na popularności. Zamknięta od ruchu kołowego, wypełniona po brzegi przyciąga turystów z Polski i zagranicy. Będąc na Monciaku odwiedź jedną z sopockich pizzerii z ogródkiem na zewnątrz a poczujesz się jak członek środowiska artystycznego sprzed lat. 

Ikona Sopotu, molo i piękne konie.

Grand Hotel to wszystkim dobrze znany punkt na mapie Sopotu. W swoje prawie stuletniej historii, hotel powstał w latach dwudziestych XX wieku, gości najróżniejszych gości i był bohaterem niejednego polskiego filmu czy serialu. Jeżeli chodzi o odwiedzających go gości to jedni byli milej widziani inni mniej… Jednym z tych drugich był sam Adolf Hitler, który na jakiś czas utworzył sobie z hotelu swoją kwaterę główną. Gwiazdy światowego kina też upodobały sobie Granda, sama Marlena Dietrich wielokrotnie wracała do hotelu. Dzisiaj pięciogwiazdkowy Grand hotel jest wizytówką Sopotu, z którego korzystają możni tego świata. Nawet z hotelową obsługą może nam się zachcieć pizzy na wynos. Sprawdź na PizzaPortal gdzie jest najlepsza pizza w Sopocie z dowozem.

Sopockie molo to najdłuższy drewniany obiekt tego typu w Europie. Z około pięćsetmetrową długością bije inne na głowę. Bez dotykania morskiej wody, wcinamy się spokojnym krokiem pół kilometra w morze. Włosy rozwiewa przyjemna bryza, cisze przerywa jedynie szum fal oraz nieregularny krzyk mew. A w oddali widać ogromne statki transportowe lub pasażerskie, które z tego miejsca wyglądają jakby były niewiele większe od dmuchanego pontonu. W ten sposób molo raczy odwiedzających już prawie od dwustu lat.

 

Hipodrom, to obco brzmiące słowo to nic innego jak tor do wyścigów konnych. Przez swoją burzliwą historie wyścigi były przerywane a później na nowo wznawiane. Dzisiejszy hipodrom to toru wyścigowego, ośrodek treningowy a także miejsce gdzie liczni miłośnicy jeździectwa rekreacyjnego uczą się sztuki współpracy z koniem. Każdy miłośnik wyścigów i koni powinien odwiedzić to miejsce. 

Rybak, plaża i morze zabawy.

Sopocka plaża to miejsce gdzie można spędzić czas na wiele różnych sposobów. Dla aktywnych są boiska do siatkówki plażowej oraz piłki nożnej. Wypożyczalnie oferują szeroką gamę sprzętu wodnego oraz plażowego. Dla fanów zabawy w wodzie są wyznaczone specjalne kąpieliska strzeżone czujnymi oczami ratowników. Wielbiciele spacerów znajdą za wydmami ścieżkę na długie przechadzki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Po całym dniu atrakcji trzeba zjeść coś konkretnego. Najlepiej na Świerzym powietrzu w Sopocie smakuje pizza.

Sopot jak każde nadmorskie miasto, ma swoich rybaków. Kiedyś rybołówstwo było bardzo popularne w tych okolicach, ale zostało wyparte przez turystykę. Z dawnych czasów zachowała się jedynie mała przystań rybacka. Jako atrakcję turystyczną na plaży można obejrzeć sprzęt rybacki używany dawnej jak i teraz?

Oczywiście Sopot prowadzi bogate życie nocne. Młodzi ludzie nie tylko z Trójmiasta, ale także z całej Polski przyjeżdżają chociażby na jeden wieczór by poczuć ten imprezowy klimat. 

 

PizzaPortal poleca odwiedzić Sopot a Sopot poleca zamawianie pizzy przez PizzaPortal.