Zaloguj się

Chcesz zamówić z restauracji indyjskiej z dostawą w Sopocie?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Indie to kraj kontrastów. Poczynając od żyjącej tam ludności, wyznawanej religii oraz bogactwa kulturowego a kończąc na kuchni. Każdy posiłek różni się od siebie podawanymi daniami jednak zawsze przyświecają mu te same założenia – zaspokojenie głodu oraz czczenie darów ziemi. Indie to kraj gdzie kultura, religia oraz świat kulinarny ciągle się przeplatają. Sprawdź, co podawane jest w restauracjach indyjskich w Sopocie wchodząc na stronę PizzaPortal.

Potrawy indyjskie charakteryzują się dużą ilością przypraw, owoców i dań wegetariańskich jednak tylko gdzie niegdzie króluje mięso. Takie dania są tłuste i ciężkostrawne, więc nie należy się zbytnio nimi objadać. W zależności od klimatu, zmienia się też lista serwowanych dań. Na zmianę menu mają również sąsiadujące kraje jak Chiny, Pakistan i Afganistan. Najczęściej spożywanym mięsem jest baranina, z której robi się pilaw, ale je się również drób, jagnięcinę oraz wieprzowinę. Do ulubionych dań mieszkańców Indii należy również kakori kebab pochodzący z Lucknow w Uddar Pradesz. Mięso jest w nim roztarte na pastę, doprawiane a później pieczone na rożnie. Beż pieca tandoori nie powstałoby jednak żadne z wyżej wymienionych dań. Wypieka się w nim placki chlebowe roti oraz chapali a także chleb Nan, który jest dodatkiem do wszystkich potraw. Restauracje indyjskie w Sopocie mają wszystko, na co masz ochotę z tej kuchni. 

Ostro - słodko – restauracje indyjskie w Sopocie.

Hindusi uwielbiają ostre potrawy a z kolei na deser jedzą coś bardzo słodkiego. Taka mieszanka dla niewprawionych może skończyć się bólem brzucha. Każdy posiłek w hinduskiej rodzinie jest najważniejszym wydarzeniem dnia i jest on celebrowany z należytym mu szacunkiem. Jest to związane z religią oraz kulturą Indii. Ważną rzeczą na mapie kulinarnej Indii są przyprawy, które zdobią prawie każdy uliczny stragan. Do najpopularniejszych należą szafrankuminchiliimbirkardamon oraz pieprz. Jest jeszcze masala, czyli mieszanka przypraw, która w każdym hinduskim domostwie ma inny skład. W restauracji indyjskiej w Sopocie specjaliści dobiorą za Ciebie odpowiednie przyprawy.

Klasyczna potrawa – restauracja indyjska w Sopocie.

Jeżeli jednak chcemy poczuć kuchnię Indyjską w pełni musimy zamówić danie typu tanduri. Możliwe, że już gdzieś obiła się Wam ta nazwa, ale co to ta naprawdę znaczy? Są to zazwyczaj kolorowe i wonne potrawy przygotowywane w specjalnym glinianym piecu tandoor. Mięso jest wcześniej marynowane w jogurcie i przyprawach oraz zabarwiane na czerwono kaszmirską chili lub żółtym szafranem. Takie mięso piecze się w dość krótkim czasie, kolor potrawy pozostaje bardzo intensywny, a także nie traci ono nic na swojej wilgotności ani miękkości. Zamów swój następny posiłek przez PizzaPortal z jednej z restauracji indyjskiej w Sopocie.