Zaloguj się

Restauracja meksykańska w Sopocie

Wpisz adres i znajdź meksykańskie restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Restauracja meksykańska Sopot – kulinarna wyprawa do Ameryki Środkowej

Kiedy słyszysz „kuchnia meksykańska”, przed oczami od razu stają fasola, ostre papryczki i salsa. Ta kuchnia Ameryki Środkowej ma jednak znacznie więcej do zaoferowania.

 

Meksyk słynie z długiej i silnej tradycji kulinarnej – wszystkie przepisy przekazywane są z pokolenia na pokolenie i strzeżone niczym najcenniejszy skarb. Sopockie restauracje stwarzają Ci niepowtarzalną możliwość skosztowania specjałów tej oryginalnej kuchni i to nie tylko w lokalu – możesz zamówić je z dostawą do domu. 

Meksyk w Sopocie

Kuchnia meksykańska jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Została nawet wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Meksyk był kiedyś jedynym miejscem uprawy wielu warzyw i przypraw, takich jak kukurydza, wanilia i bataty, które teraz są znane i używane na całym świecie. Nie zapominajmy o kakao - w końcu to Aztekom zamieszkującym niegdyś tereny Meksyku zawdzięczamy te boskie nasiona. Charakterystycznym smakiem tej kuchni jest limonka. Dodawana jest do wszystkiego – od słodkich deserów po pikantne zupy. Awokado i robione z niego guacamole to kolejne składniki, które wysuwają się na pierwszy plan. Chyba każdy wielbiciel tego rodzaju kuchni zna smak tego bogatego w witaminy warzywa. Meksykanie dla nadania większego aromatu swoim potrawom często używają gorzkiej czekolady, którą najczęściej można spotkać w sosach do mięs. Pełnymi garściami czerpią ze swojego dziedzictwa kulturowego. 

Sopockie ostre papryczki

Kuchnia meksykańska jest jedną z najbardziej zróżnicowanych kuchni świata. To mieszanka smaków, kultur i obyczajów. Sopot rozpieszcza nas potrawami z tego rejonu świata. Znajdziemy tam restauracje, które naprawdę znają się na rzeczy i oferują całą gamę specjałów tej kuchni. Za flagowe dania tego regionu uważa się fajita – smażone razem mięso z kurczaka, papryka i cebula; ceviche, czyli marynowana surowa ryba lub owoce morza i znana powszechnie tortilla, w którą zawija się farsz. Wszystko to dostaniesz w Sopocie. Teraz też online z dostawą pod wybrany adres! Wystarczy, że sprawdzisz menu na naszej stronie i już tylko kilka kliknięć dzieli Cię od upragnionej kuchni meksykańskiej!