Zaloguj się

Restauracja tajska w Sopocie

Wpisz adres i znajdź tajskie restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zamów z dostawą z restauracji tajskiej w Sopocie

Kuchnia tajska nie może jeszcze konkurować pod względem popularności z chińską czy nawet indyjską, ale to właśnie te dwa kraje wywarły znaczący wpływ na kulturę kulinarną Tajlandii. Charakterystycznymi składnikami kuchni tajskiej są: galangal, czyli odmiana imbiru, tajskie chili (ostra papryka żółta, zielona, czerwona), tajska bazylia o smaku anyżowym i najbardziej rozpoznawalny serek tofu, wytwarzany z soi. Oczywiście kuchnia ta nie jest jednorodna, a wiele spośród potraw powstawało bądź cieszyło się popularnością tylko w jednym z regionów tego kraju.

Tajemnicze, tajskie nazwy

Niewiele osób w Polsce byłoby w stanie rozpoznać o jakie danie chodzi, gdyby menu nie zawierało polskich objaśnień. Bo czy komuś mówić coś nazwa Po Pia Kung? Jest to chrupiący naleśnik z krewetkami i kurczakiem. Moo Daa Daew z kolei oznacza smażoną wieprzowinę w tajskiej marynacie. Yam Neua Yang, to sałatka z wołowina na ostro. Jeżeli ktoś byłby bardzo zdeterminowany może opanować podstawowe pojęcia dotyczące potraw, ale dużo prościej z dowozem zamawia się ostro-kwaśną zupę krewetkową z mlekiem kokosowym i makaronem ryżowym niż Kuay Tio Tom Yam Kung. To samo dotyczy zupy z makaronem ryżowym i kaczką. 

Tajskie rozmaitości na stole

Oferta restauracji tajskiej w Sopocie zawiera wiele dań głównych. Nie brakuje dań curry, a wśród nich kaczki w czerwonym curry na ostro z mlekiem kokosowym czy krewetek w gęstej paście curry. Z dań mięsnych warto rozważyć zamówienie smażonej wołowiny w sosie ostrygowym albo polędwicy wieprzowej z rusztu z ostrym sosem. Z owoców morza warto spróbować krewetek na chrupiąco z sosem słodko-kwaśnym czy tez smażonych kalmarów z tajską bazylią i chili. Dania z makaronu i ryżu reprezentowane są w menu m.in. przez makaron sojowy smażony po tajsku z kurczakiem. A na deser można zamówić smażonego banana z bitą śmietaną albo deser z kuleczkami mącznymi gotowanymi w mleku kokosowym.