Zaloguj się

Restauracja włoska w Sopocie

Wpisz adres i znajdź włoskie restauracja w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Najlepsza restauracja włoska w Sopocie? – Tylko na PizzaPortal!

Włosi szyją piękne garnitury, ich skórzane buty są najlepszej, jakości, są również znani z produkcji samochodów sportowych. Jednak to ich jedzenie stworzyło modę na Włochy! Pizza, spaghetti, ravioli czy też lasagne konsumuje cały świat i nie może się nadziwić jak przy takiej prostocie wykonania można uzyskać tak bogaty smak potraw.

 

Jeszcze kilkanaście lat temu słysząc słowo „pasta” pomyślelibyśmy o takiej do butów lub zębów. Czasy się zmieniły, dzisiaj już tylko kojarzy się ono z pysznym włoskim makaronem z dodatkiem wyśmienitego sosu. Włoska kuchnia to jednak nie tylko makarony, chociaż trzeba przyznać, że wyroby mączne odgrywają w niej dużą rolę. Włochy położone są nad Morzem Śródziemnym, co daje, że mają doskonały dostęp do owoców morza. Ciepły klimat wpływa korzystnie na uprawę gajów oliwnych, co przekłada się na doskonały smak oliwy używanej obficie w ich kuchni.  Wracając do owoców morza to są one tak popularne, ponieważ są one jednym z głównych składników diety śródziemnomorskiej, która uznawana jest za najzdrowszą na świecie. Zamów swój posiłek z restauracji włoskiej w Sopocie, poprzez PizzaPortal już teraz! 

Spotkajmy się w restauracji włoskiej w Sopocie

Jest takie powiedzenie, że jak jeden Włoch zaprasza do siebie drugiego to nie mówi – przyjdź do mnie na kawę, tylko "facciamo due spaghi", co w wolnym tłumaczeniu oznacza - zróbmy sobie dwie kluseczki. Jedzenie w kulturze włoskiej to nie tylko pokarm czy wymówka do spotkania, lecz jej centralny punkt. Celebracja jedzenia jest tu na porządku dziennym. Moment spożywania posiłku to czas spotkań w gronie przyjaciół oraz kontynuowania rodzinnych tradycji.  Przepisy są przekazywane z pokolenia na pokolenie i strzeżone niczym największy sekret. W gronie rodzinnym czy paczce przyjaciół? Niezależnie, z kim zawsze warto odwiedzić jedną z restauracji włoskich w Sopocie. 

Posiłek po włosku – restauracje włoskie w Sopocie

Włochy to piękny kraj, który każdy powinien, choć raz w swoim życiu odwiedzić. Jednak by zaspokoić głód na włoską kuchnie nie trzeba wyjeżdżać z kraju, wystarczy pojechać nad morze. Wystarczy odwiedzić jedną z wielu włoskich restauracji w Sopocie, które mogą się pochwalić prawdziwą „włoszczyzną”. Jedną z nich jest Tesoro Express, której pizze zachwycają nawet rdzennych Włochów. Pozytywne opinie klientów to potwierdzają. Dalego nie czekaj już dłużej, wejdź na PizzaPortal i zamów sobie odrobinę Italii z jednej z włoskich restauracji w Sopocie.