Zaloguj się

Chcesz zamówić dobre śniadanie z dostawą w Sopocie?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Smaczne śniadania w Sopocie z dostawą

Według większości dietetyków śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Potwierdza to chińskie przysłowie, mówiące, że śniadanie należy zjeść samemu, obiadem podzielić się z przyjacielem, a kolację oddać wrogowi. Prawidłowe nawyki żywieniowe odpowiadają w znacznym stopniu za stan naszego zdrowia. Rosnąca lawinowo ilość osób borykających się z otyłością (szczególnie w USA) uświadomić nam powinna, że prawidłowe konstruowanie diety może znacząco poprawić nasze samopoczucie. Po nocnym spoczynku należy dostarczyć organizmowi energię. Dla osób pracujących fizycznie jest ona niezbędna ze względu na wysiłek, który towarzyszy ich zawodowi. Także dzieci, młodzież i osoby pracujące umysłowo powinny spożywać posiłek przed wyjściem z domu. W ten sposób poprawiają swoja wydajność intelektualną. W polskiej tradycji osoby jedzące wcześnie rano, po kilku godzinach spożywają tzw. drugie śniadanie. To także jest zgodne z zaleceniami żywieniowców, którzy postulują, aby jeść częściej, a mniejsze posiłki. Niezależnie od tego czy pragniemy zjeść pierwsze czy drugie śniadanie często brakuje nam czasu na jego przygotowanie. Rozwiązaniem tego problemu może być zamówienie tego posiłku z dostawą za pośrednictwem Pizzaportal.pl

Śniadanie włoskie czy niemieckie?

Sopot, to jedno z miast, które cieszy się renomą kurortu. Usługi, w tym gastronomiczne, stanowią poważny element jego oferty skierowanej do przybywających do tej miejscowości. Korzystają na tym także osoby mieszkające tu na stałe, bo posiadają większy wybór lokali, które dowiozą posiłek pod wskazany adres. Zamierzając zamówić śniadanie z dostawą w Sopocie musimy na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaki rodzaj śniadania mamy danego dnia ochotę. Opisanie zwyczajów żywieniowych różnych narodów nie jest tu możliwe, ale z własnej praktyki, lektur i filmów wiemy, że inaczej spożywają śniadania Francuzi, a inaczej mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Lekkie śniadanie Włochów jest zupełnie inne od tego, do którego przywykli Niemcy, a także znaczna część Polaków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zamawiających, sopockie lokale przygotowały zróżnicowane oferty śniadaniowe. Warto popatrzyć także w menu restauracji, które co prawda nie mają do zaoferowania typowych dań na poranek, ale spośród tego co znajduje się w menu, można wybrać np. przystawkę, która zaspokoi nasz poranny głód.

Dominuje tradycyjna oferta śniadaniowa

Typowe zestawy śniadaniowe znajdziemy w ofercie Baru Mlecznego „U babci Janki”. Śniadanie dowozem w Sopocie może składać się wtedy z jednego z pięciu zestawów albo wersji angielskiej tego posiłku. To ostatnie składa się jajek sadzonych, tostów, pieczarek, brokułu, pomidora i bekonu. Tradycyjne śniadania mogą zawierać jajecznicę, parówki, wędlinę, żółty ser, tosty bądź zupę mleczną oraz w zależności od zestawu herbatę albo kakao. Co prawda zupa mleczna kojarzona jest głównie z dziećmi, ale wbrew pozorom znakomicie wpisuje się w zapotrzebowanie organizmu, jeśli zostanie uzupełniona np. przez płatki owsiane. W Barze „Bursztyn” zamówimy jajecznicę, jajka sadzone, omlet z jabłkami, naleśniki na słodko i w wersji z szynką i serem bądź ze szpinakiem. Można także zamówić tam pieczywo, wraz z wędlinami i serami i samemu przygotować kanapki. Jeśli chcemy spróbować zjeść śniadanie podobne do amerykańskich pan cake’ów, to polecamy Pizzerię To Tu, która oferuje różne wersje naleśników. Zwolennicy włoskiej kuchni mogą zamówić bruschettę (grzankę z pomidorem, czosnkiem i natką pietruszki), bądź jedną z crostini (grzanek), dostępną z pikantnym salami i czarnymi oliwkami bądź szynką parmeńską i parmezanem. Te ostatnie dania osiągalne są w Tesoro Express. A osoby lubujące się w kuchni Wschodu mogą skusić się na jedną z tajskich przekąsek, np. Po Pia Pak czyli chrupiący naleśnik z warzywami w sosie słodko-kwaśnym.