Zaloguj się

Soto Sushi. Zamów z dostawą!

Wpisz adres i znajdź Soto Sushi w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Soto Sushi – tak smakuje zdrowie!

Kuchnia japońska znana jest na całym świecie. Jeszcze do niedawna było tak za sprawą wyłącznie jednej potrawy – sushi. Obecnie coraz więcej dań z kraju kwitnącej wiśni robi karierę za granicą, również w Polsce. Dieta japońska posiada niezliczone zalety, ale najważniejszą z nich jest to, iż jest ona bardzo zdrowa oraz zróżnicowana, więc nigdy się nie nudzi. Soto Sushi łączy tradycyjną kuchnię japońską ze smakami kuchni fusion. Wszystkie potrawy są przyrządzane wg oryginalnych receptur, wyłącznie ze świeżych składników. Menu Soto Sushi jest tak bogate jak sama kultura japońska, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. Potrawy wyśmienicie smakują, ale także pięknie wyglądają gdyż w Soto Sushi uważa się, iż serwowanie sushi to sztuka. Teraz można zamawiać z Soto Sushi za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Cała kuchnia japońska w tym oczywiście sushi, uchodzą za wzór zdrowego odżywiania, które gwarantuje dobre zdrowie do późnej starości. Jest tak za sprawą produktów, które ją tworzą.  W szczególności są to ryby( głównie surowe), owoce morza i wodorosty. Do sushi zazwyczaj podawane są, sake, sos sojowy, tofu, misa (rodzaj pasty ze sfermentowanej soi), wasabi (jedna z najostrzejszych przypraw świata, zwana też chrzanem japońskim. Dzięki zróżnicowanym składnikom każdy mały wałek i rolka wyglądają bardzo kunsztownie i mienią się feerią barw. Zupy to głównie rybne buliony z suszonych ryb jak np. bonito. Mięsne dania wyglądają na przykład tak, cienki plaster wołowiny podany w towarzystwie warzyw, grzybów i tofu. Po każdej potrawie należy wziąć kęs marynowanego imbiru, który wyzeruje smak poprzedniego dania. Wszystko popija się zielona herbatą z kardamonem. Jak widać w kuchni japońskiej w tym, w sushi, każdy składnik działa na naszą korzyść zapewniając pełny żołądek oraz świetne zdrowie. Zamów swoją porcję zdrowia z Soto Sushi i ciesz się smakiem swojego ulubionego dania!

Soto Sushi – sława surowej ryby!

Historia sushi nie jest taka oczywista jakby się mogło wydawać. Trzeba zacząć od tego, że bez ryżu nie byłoby sushi w ogóle. Pierwsze wzmianki o uprawie ryżu w Japonii wskazują na średniowiecze a dokładnie na lata 1333 – 1560. Dopiero wtedy zaczęła się ekspansja ryżu na wszystkie klasy w japońskim społeczeństwie. Do tej pory jadła go jedynie arystokracja, nawet samurajowie jedli go bardzo rzadko. Było to spowodowane oszczędnościami oraz niewystarczającą ilością ryżu.  Dopiero od połowy XIV wieku stał się on pożywieniem ludu. W tym czasie również odkryto, że ryż świetnie konserwuje ryby. I chociaż gdy poleżą w nim dłużej to fermentują to jednak nie wydzielały się z nich trujące toksyny powodujące zatrucia. W ten sposób powstało pierwsze sushi, chociaż jeszcze nie w formie, którą znamy obecnie. Nazwa potrawy powstała ze złożenia dwóch słów: su - ocet i menshi – gotowany ryż.  Sushi jada się pałeczkami lub jak ktoś woli palcami. Każdy kawałek macza się w słonym sosie sojowym lub w wasabi, czyli zielonej paście zrobionej z odpowiedniej odmiany chrzanu. Trzeba z nią uważać, bo „kręci” bardziej niż nasz najmocniejszy chrzan. Zamów sushi oraz inne przysmaki kuchni japońskiej z Soto Sushi poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Soto Sushi – wszystko i jeszcze trochę!

Menu Soto Sushi posiada tyle pozycji, że łatwo jakąś przeoczyć, gdy się nie poświęci mu odpowiedniej uwagi. W pierwszej kategorii znajdziemy nowe zestawy, które niedawno dołączyły do rodzinny potraw w Soto Sushi. Do wyboru mamy zestawy od 38 do 76 sztuk sushi. Taka ilość zadowoli każdego wielbiciela sushi a na pewno zaspokoi głód kilku osób. Soto Sushi zadbało również o tych, co mają ochotę na sushi w porze lunchu. Dwa zestawy sushi wraz z zupą są do naszej dyspozycji. Jeżeli sami chcemy skomponować nasz posiłek to w Soto Sushi możemy to zrobić od podstaw. Zaczynamy od przystawek. Mogą to być krewetki w chrupiącym cieście tempura, opiekane kawałki łososia, czy też pierożki Gyoza. Przechodzimy do zupy. Klienci polecają pikantną zupę z owocami morza i warzywami, która świetnie rozgrzewa żołądek i przygotowuje go na resztę potraw. Jeżeli chodzi o samo sushi to do wyboru są Nigiri, Hosomaki, Futomaki, California Maki, Gunkan Maki, Tamago Maki oraz wiele innych. Zamów z Soto Sushi swój następny posiłek poprzez stronę, PizzaPortal.pl.