Zaloguj się

Restauracja Sphinx. Zamów z dowozem!

Wpisz adres dostawy i znajdź restauracje w swojej okolicy.

Zamów dostawę z restauracji Sphinx niedaleko Ciebie!

Białystok, Sphinx, Świętojańska 15 ZAMÓW!

Gdańsk, Sphinx Manhattan, Grunwaldzka 82 ZAMÓW!

Gdynia, Sphinx, 10 lutego 11 ZAMÓW!

Katowice, Sphinx, Korfantego 5 ZAMÓW!

Katowice, Sphinx Silesia, Chorzowska 107 ZAMÓW!

Kraków, Sphinx Futura Park, Aleja Rożańskiego 32 ZAMÓW!

Kraków, Sphinx Krokus, Bora-Komorowskiego 37 ZAMÓW!

Łódź, Sphinx Manufaktura, Drewnowska 58 ZAMÓW!

Łódź, Sphinx Galeria Łódzka, Piłsudskiego 15/23 ZAMÓW!

Poznań, Sphinx Św. Marcin, Święty Marcin 66/72 ZAMÓW!

Sopot, Sphinx, Dworcowa 7 ZAMÓW!

Warszawa, Sphinx Wilanów, Stanisława Kostki Potockiego 24E ZAMÓW!

Warszawa, Sphinx KEN, Aleja KEN 60 ZAMÓW!

Warszawa, Sphinx Aleje Jerozolimskie, Aleje Jerozolimskie 65/79 ZAMÓW!

Warszawa, Sphinx Plac Bankowy, Plac Bankowy 2 ZAMÓW!

Wrocław, Sphinx Pasaż Grunwaldzki, Plac Grunwaldzki 22 ZAMÓW!

Wrocław, Sphinx PKP, Piłsudskiego 105 ZAMÓW!

 

Sfinks to mityczne stworzenie, przedstawiane najczęściej jako lew z ludzką głową. W starożytnym Egipcie sfinksy strzegły świątyń i królewskich grobowców. Najsłynniejsza rzeźba sfinksa – Wielki Sfinks w Gizie – mierzy 73,5 metra długości i 20 metrów wysokości. Nad Wisłą sfinks zadomowił się pod łacińską nazwą Sphinx i przybrał postać największej w kraju i jednej z największych w Europie sieci restauracji typu casual dining, oferującej znakomite dania inspirowane kuchnią Bliskiego Wschodu oraz wiele ciekawych potraw kuchni międzynarodowej. Pierwsza restauracja Sphinx powstała w 1995 roku w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Łodzianie błyskawicznie obdarzyli to miejsce wielką sympatią. Przyjazna atmosfera, oryginalny wystrój, który tworzyły m.in. orientalne, wykonane z owoców tykwy lampy, i aromatyczne bliskowschodnie potrawy, jakich dotąd nigdzie w mieście nie było – tak najkrócej można opisać pierwszego polskiego Sphinxa. Szybko zaczęły powstawać kolejne lokale – w Poznaniu, Trójmieście, Warszawie. Obecnie Sphinx to blisko 100 restauracji w całej Polsce. Wszystkie oferowane przez Sphinxa specjały, z których wiele ma status bez mała kultowy, możecie teraz zmówić online przez PizzaPortal.pl

Zamówienie pysznej shoarmy ze Sphinx? Tylko na PizzaPortal.pl!

W Sphinx dostawa shoarmy to tylko początek…

Shoarma w Turcji znana jest pod nazwą kebab, a w Grecji – gyros. Arabskie słowo „szawarma” dosłownie oznacza „obracający się”. Shoarma to grillowane kawałeczki mięsa, intensywnie przyprawione oryginalnymi bliskowschodnimi mieszankami ziół i przypraw korzennych. To właśnie shoarma jest największą specjalnością restauracji Sphinx. W menu Sphinxa znajdziecie tę potrawę w kilku (słynnych) postaciach: shoarma klasyczna, shoarma ostra, delikatna, shoarma dwa smaki, de luxe i shoarma na hummusie z tabbouleh. Każda shoarma podawana jest w towarzystwie cieplutkiej bułeczki pita, sosów i różnorodnych dodatków (frytek, ryżu curry, zestawu surówek i innych); a w niektórych lokalach także jako składnik pizzy(!). Jeśli jeszcze nie macie swojej ulubionej shoarmy, nie warto dłużej zwlekać – dostawa z restauracji Sphinx przez PizzaPortal.pl to najwygodniejszy sposób, aby przekonać się o wyjątkowych walorach tego dania. Oferta mięs z grilla z restauracji Sphinx jest jednak znacznie bogatsza i na przestrzeni lat również wiele innych potraw pozyskało sobie grono wiernych miłośników. Karkówka albo filet z kurczaka z duszoną, papryką, cebulą i pieczarkami, libańska kofta, czyli szpadki grillowanego mięsa wołowego, doprawione unikalną mieszanką 7 libańskich przypraw – Sphinx tworzy smaki, do których chce się powracać jak najczęściej.

Sphinx z dostawą do domu prosto pod Twoje drzwi

Menu w Sphinx? Wybieraj, zamawiaj, odkrywaj!

Kilka lat temu, aby sprostać rosnącym wymaganiom gości, Sphinx rozpoczął poszukiwania nowych kulinarnych inspiracji. Restauracja postanowiła w szczególny sposób zwrócić się ku swoim korzeniom – kuchni bliskowschodniej – i wzbogacić menu o oryginalne potrawy kuchni libańskiej. Nawiązano współpracę z Samar Khanafe – przesympatyczną pół Polką, pół Libanką, uczestniczką Masterchefa i kulinarną blogerką. Samar wyruszyła w ekscytującą podróż po Libanie, a to, czego się tam dowiedziała i co podpatrzyła, znajduje obecnie swoje odzwierciedlanie w sezonowym menu Sphinxa. Dostawa z restauracji Sphinx to w tej chwili wspaniała sposobność to posmakowania autentycznych libańskich chlebków lahmajoun. Całego bogactwa smaków i różnorodności dań zawartych w menu Sphinxa nie sposób oddać w jednym krótkim opisie. Na Wasze zamówienia czekają rozgrzewające zupy, przystawki i przekąski, pośród których szczególnie wyróżniają się mezze, czyli zestawy orientalnych rarytasów, takich jak: falafel, kofta, hummus, tabbouleh, pyszne dania na bazie kuskus, grillowane ryby, sałatki i desery. Sphinx przygotował również atrakcyjną ofertę lunchów z dowozem – kultowe potrawy w odrobinę mniejszym rozmiarze i zupą w ekstra cenie.