Zaloguj się

Kebab Szczecin – zamów jedzenie z dostawą do domu

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Masz ochotę na kebab? Szczecin to miasto, w którym zamówisz online

Masz ochotę na oryginalny kebab? Szczecin jest miastem, w którym zamówisz to danie bez konieczności ustawiania się w kolejce. Ba, nawet nie musisz wychodzić z domu. Kilka kliknięć wystarczy, by w krótkim czasie delektować się wyjątkowym smakiem kebabu gdziekolwiek jesteś.

 

Kebab stanowi jedno z typowych dań kuchni tureckiej. W sztuce kulinarnej tego kraju istnieje od ponad tysiąca lat, jednak swoją popularność w Polsce zawdzięcza rozpropagowaniu tego dania na Zachodzie (głównie w Niemczech). Rodacy chętnie je zamawiają, bo jest smaczne, sycące i przede wszystkim stanowi zdrowszą alternatywę typowego „budkowego” jedzenia.

Nie tylko doner kebab...

Doner kebab jest tym daniem, o którym wszyscy mówią kebab. To jednak dość ogólne pojęcie, ponieważ w typowej kuchni tureckiej wyróżnia się nawet 200 rodzajów tej potrawy. Nie zawsze więc mięso opiekane jest na obrotowym rożnie i nie zawsze podawane w bułce w towarzystwie warzyw. Możliwości jest znacznie więcej, a każde danie wyróżnia się zaskakującym smakiem oraz aromatem.

Adana kebab to danie, którego podstawą jest specjalnie pieczone mielone mięso pikantnie przyprawione. Podawane najczęściej z cebulą, papryką i pietruszką. Dodatkiem jest... ryż.

Urfa kebab stanowi łagodniejszą odmianę kebabu adana. Nadal jednak zachowuje swoją ostrość z uwagi na dodatek słynnego czarnego chilli.

Paltican kebab to danie przyrządzane z kawałków pieczonego mięsa i opiekanych warzyw podawanych w formie szaszłyka. Cechą charakterystyczną jest dodatek grillowanego bakłażana.

Beyti kebab przyrządza się z mielonego mięsa jagnięcego lub wołowego pieczonego na ruszcie. Zawinięte w lawasz (cienki podpłomyk), podawane jest z grillowanymi warzywami, sosem pomidorowym oraz jogurtem.

 

Ciekawą opcją jest talaş kebab, w którym nadzienie mięsno-warzywne zapiekane jest w cieście francuskim. 

Odkryj bogactwo smaków

Chcesz zamówić kebab? Szczecin gwarantuje, że nie będzie to zwykła bułka wypełniona kilkoma kawałkami mięsa oraz warzywami. Wybierając najlepsze lokale w tym mieście, zaskoczy cię bogactwo smaków. Smaków, dzięki którym kebab wreszcie przestaniesz traktować jak zwykły fast food. Szybko przekonasz się, że hamburgerom czy hot-dogom daleko do jakości tego tureckiego dania.

Zgłodniałeś? Jeśli masz ochotę na kebab, już nie musisz wybierać się do baru na drugim końcu miasta. Za pośrednictwem naszego portalu gastronomicznego, danie zamówisz w trakcie kilku kliknięć.

Określ swoją lokalizację, by otrzymać informację o najlepszych barach w twojej okolicy. Wybierz konkretny lokal i zamów wybrane danie – nie musisz przy tym ograniczać się do kebabu, ponieważ kuchnia turecka obfituje w wiele ciekawych połączeń smakowych. Po złożeniu zamówienia, wyślemy do ciebie dostawcę, który dostarczy wybrane dania.

Co zjesz dziś na obiad lub kolację?