Zaloguj się

Restauracja tajska w Szczecinie

Wpisz adres i znajdź tajskie restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Restauracja tajska w Szczecinie – oryginalne smaki orientu

Tajlandia to kraj pełen harmonii, którego mieszkańcy próbują czerpać przyjemność ze wszystkich aspektów życia. Najbardziej widoczne jest to w ich kuchni. Poprzez otwartą naturę ludności duży wpływ kulinarny miały tutaj również kraje sąsiadujące jak: Chiny, Laos, Birma oraz Indie. Dzięki temu teraz możemy kosztować pysznego jedzenia zamawiając je np. z restauracji tajskiej w Szczecinie.

 

Tajowie w kuchni kierują się zasadą pięciu smaków. Ostry, kwaśny, goryczka, słodki oraz słony spotykają się prawie w każdym tajskim daniu nadając mu niepowtarzalnego aromatu. Jednak stosując tą metodę Tajowie nie troszczyli się tylko o smak potraw. Kierowała nimi również zasada harmonii, gdzie wszystkiego jest po równo. Uważają, że wtedy i tylko wtedy możemy prowadzić spełnione życie.  Lud tajski często emigrował, dlatego odłamy kuchni tajskiej można znaleźć również w Wietnamie czy Laosie.  Obecnie kuchnia Tajska znana jest na całym świecie, więc można jej spróbować nie wyjeżdżając do Azji. Restauracje tajskie we Szczecinie serwują pyszne dania tej kuchni i to w bardzo przystępnych cenach. 

Zdrowa dieta w pigułce – restauracje tajskie w Szczecinie

Chociaż jedzą mało to dosyć często, co ma oczywiście korzystny wpływ na ich zdrowie. Bogactwo serwowanych potraw na każdym tajskim stole jest ogromne mimo to nikt się tam nie przejada. Posiłki wyglądają raczej na formę degustacji niż na wielką ucztę. Warto spróbować wszystkiego, ale tylko w niewielkiej ilości. Jedynie kolacja bywa bardziej obfita. Składa się z kilku dań i zazwyczaj są to ryż, zupa, kilka rodzajów curry, sałatki, mięsa z sosem. Wszystkie potrawy są albo smażone albo gotowane na parze. Tradycją jest, ze podczas kolacji musi pojawić się przynajmniej jedno danie ostre. Zupy w Tajlandii przybierają różną formę. Swoim wyglądem przypominają bulion, ale smak już jest nieco odmienny. Mogą być słodkie, łagodne, ostre a nawet orzeźwiające. Każdy posiłek wieńczy spożywanie owoców. Zamów kilka dań z restauracji tajskiej w Szczecinie z dostawą do domu i sam ułóż sobie, w jakiej kolejności je zjesz.

Potrawy dobrze doprawione –restauracje tajskie w Szczecinie

Tajlandia to również bogactwo ziół oraz przypraw. Jedną z bardziej znanych jest bazylia tajska, która nie przypomina tej włoskiej, którą znamy. Ma małe włochate listki i w smaku bardziej przypomina cytrynę. Ma ona wiele zastosowań. W świeżej postaci dodawana jest do sałatek, zup i makaronów. Z kolei wysuszona idealnie pasuje do drinków i deserów. Kolejnym składnikiem używanym w tajskiej kuchni jest cukier kokosowy. Jest on słodszy od cukru, do jakiego się przyzwyczailiśmy a smakiem przypomina toffi lub karmel. Używa się go do wyrównania smaków w wielu pikantnych oraz kwaśnych potrawach. Kiełki fasoli poprawiają smak potrawy, ale także są jej elementem dekoracyjnym. Często dodawane są do dań smażonych a także sałatek. Spróbuj tych przypraw i dodatków zamawiając danie z restauracji tajskiej w Szczecinie poprzez PizzaPortal.