Zaloguj się

Galeria Kaskada Szczecin

Poznaj restauracje, zamów z dostawą!
Dostawa
Odbiór osobisty

Szczecińska Galeria Kaskada to nowoczesne centrum handlowe z bardzo długa historią. Obiekt powstał w miejscu istniejącego od 1889 roku wielofunkcyjnego budynku, w którym mieściły się sklepy, kawiarnie, urzędy, a nawet lokale mieszkalne. Po przebudowie w 1929 roku Kaskadę zamieniono w kompleks klubowo-rozrywkowy, który cieszył się sławą najbardziej ekskluzywnego w mieście. Kolejnego remontu budynek doczekał się po wojnie i właśnie wtedy mianowano go Kaskadą. Stał się on centrum nocnego życia w Szczecinie, a zarazem kultowym dla Polaków obiektem, w którym odbywały się koncerty rodzimych i zagranicznych gwiazd. Karierę lokalu w 1981 roku przerwał tragiczny w skutkach pożar.

Kaskada w Szczecinie - nowe rzeczy, stare miejsce

Po trzydziestu latach zapadła decyzja o upamiętnieniu Kaskady. Na jej miejscu wybudowano duże, eleganckie centrum handlowo-usługowe, na trzech poziomach którego znajdują się dziesiątki butików odzieżowych, salony obuwnicze, jubilerskie, prasowe, sklepy sportowe, drogerie… i oczywiście restauracje. W Galerii Kaskada klienci mogą raczyć się specjałami kuchni polskiej, włoskiej czy azjatyckiej, skosztować pieczonych ziemniaków albo kurczaka z grilla. Na zwolenników lekkostrawnych dań czekają sałatki, koktajle, świeżo wyciskane soki. Oczywiście goście centrum mają też do dyspozycji kilka kawiarni pełnych słodkości.

Galeria Kaskada - restauracje na wyciągnięcie kciuka

Jedzenie w Galerii Kaskada oferują także restauracje najsłynniejszych, uwielbianych nie tylko w Polsce sieci. Każdy ma zapewne swoją ulubioną. KFC, Burger King czy Pizza Hut? Nikt nie będzie rozczarowany, ponieważ przy alei Niepodległości wszystkie restauracje znajdują się w jednym miejscu. Co więcej, serwują one dania na wynos! Z doskonale skomunikowanej z całym centrum miasta Galerii Kaskada dostawa nie trwa długo, co dla wielu osób jest najważniejszym kryterium przy zamawianiu posiłków. Z bogatej oferty kulinarnej Kaskady skorzystać można nie tylko nie odrywając się od swoich codziennych obowiązków, ale wręcz nie wstając od biurka – wystarczy wejść na odpowiednią podstronę PizzaPortal!