Zaloguj się

Tamarynd. Zamów z Dostawą!

Wpisz swój adres dostawy lub wybierz restaurację z listy poniżej
Dostawa
Odbiór osobisty

Wprowadzenie do fascynującego kulinarnego świata, który otworzy przed Wami dostawa z restauracji Tamarynd Indian & Khmer Bistro, warto może rozpocząć od krótkiego wyjaśnienia dwóch pojawiających się w nazwie restauracji nazw. Tamarynd to owoc rosnącego na całym subkontynencie indyjskim (choć pochodzącego z Afryki) tropikalnego drzewa, tamaryndowca indyjskiego. Tamarynd ma formę strąków, a jego nazwa dosłownie oznacza tyle co „daktyl Indii”. Miąższ owocu jest jadalny i powszechnie wykorzystywany w kuchni indyjskiej i khmerskiej jako przyprawa, która nadaje potrawom niepowtarzalny słodko-kwaśny smak. A kim są Khmerowie? Khmerowie są narodem zamieszkującym głównie Kambodżę (12,1 miliona), a w niewielkim odsetku także Wietnam i Tajlandię. O ile kuchnia indyjska jest w Polsce znana bardzo dobrze i licznie i na wysokim poziomie reprezentowana (również, rzecz jasna, w Gdańsku), o tyle sposobność skosztowania autentycznych przysmaków kuchni khmerskiej (kambodżańskiej) pojawia się u nas bardzo rzadko. W Gdańsku jest o to jednak wyjątkowo łatwo – wystarczy, że wejdziecie na PizzaPortal.pl i odnajdziecie którąś z restauracji Tamarynd Indian & Khmer Bistro.

Tamarynd Dostawa

Menu Tamarynd Indian & Khmer Bistro. Smaki, jakich prawdopodobnie nie próbowaliście jeszcze nigdy…

Choć kuchnia khmerska ukształtowana została pod wpływem kuchni indyjskiej, tajskiej, wietnamskiej i europejskiej (z sprawą przybyszów z Portugalii i Hiszpanii, którzy np. przywieźli do Azji nieznane tu wcześniej chili i orzeszki ziemne), za sprawą lokalnych przypraw i metod łączenia składników posiada unikalny koloryt i smak. Kuchnia kambodżańska opiera się na stosowaniu takich przypraw jak: kardamon, szafran, kurkuma, cukier palmowy, galangal, papeda, trawa cytrynowa i opisany przez nas wcześniej tamarynd; a podstawowymi składnikami diety Khmerów jest ryż, słodkowodne ryby, kurczak i wieprzowina. Wpływy kuchni indyjskiej to głównie curry – w wydaniu kambodżańskim potrawa ta jest wyjątkowo kremowa i aromatyczna; posiada dodatek kokosowego kremu i koniecznie pasty kroeung, mieszanki lokalnych przypraw, podobnej trochę do curry tajskiego. Inaczej jednak niż w kuchni tajskiej, w kuchni khmerskiej nie używa się dużej ilości chili. W menu Tamarynd Indian & Khmer Bistro khmerskie curry odnajdziecie w dwóch podstawowych wersjach, z kurczakiem i tofu. Jeśli nie wiecie, na który wariant zdecydować się w pierwszej kolejności, uspokajamy – przez PizzaPortal.pl możecie zamówić z Tamarynd Indian & Khmer Bistro mix obu tych pozycji.

Tamarynd Menu

Dostawa z Tamarynd Indian & Khmer Bistro. Przysmaki odpowiednie na każdą okazję

Pozostajemy jeszcze przez chwilę w kręgach kuchni khmerskiej. Oprócz prawdziwego kambodżańskiego curry, w dostawie z Tamarynd Indian & Khmer Bistro możecie otrzymać także wiele innych przysmaków z tego rejonu świata, m.in. Mi Char (smażony makaron z różnymi dodatkami, pastą tamaryndową (!) i khmerskimi przyprawami), khmerskie sajgonki i tradycyjne Lo Lak z sosem ostrygowym. Wykonujemy teraz błyskawiczny skok przez Zatokę Bengalską i razem z menu Tamarynd Indian & Khmer Bistro przenosimy się do krainy tradycyjnej kuchni indyjskiej. Dostawa jedzenia z Tamarynd Indian & Khmer Bistro to najprostszy i najszybszy sposób w Gdańsku, aby cieszyć się smakiem mnóstwa powszechnie uwielbianych potraw o indyjskim rodowodzie. Na Wasze zamówienie online czekają tu m.in. zupy, przystawki, dania z chlebkiem naanem, butter chicken, chicken tikka masala, różne odmiany biryani i indyjski kebab. Restauracje Tamarynd Indian & Khmer Bistro – w tej chwili pod tym szyldem działają w Gdańsku dwa lokale: Morena i Przymorze – czekają na Wasze zamówienia.