Zaloguj się

Thai Wook - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Thai Wook – sekrety kuchni tajskiej.

Co wyróżnia kuchnię tajską od innych? Na pewno jest to połączenie dwóch czynników - przyjemności i harmonii. Na rozwój tej kuchni miały wpływ również kraje sąsiednie jak China. Laos, Birma czy też Indie. Wniosły one odrobinę swoich rodzimych smaków oraz kilka zasad przygotowywania potraw. Przekonaj się sam jak pyszna potrafi być kuchnia tajska i zamów z sieci Thai Wook z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

 

Pomimo silnych wpływów państw sąsiednich, Tajowie wykształcili swoje indywidualne reguły przyrządzania i komponowania posiłków. Gotując kierują się głównie zasadą pięciu smaków, wg, której powstaje większość potraw. Polega ona na zawarciu wszystkich smaków jak: ostry, słodki, gorzki, kwaśny i słony w jednym daniu. Dzięki temu osiąga się wspomnianą wcześniej harmonię. Odnosi się ona również do innych aspektów życia i jest uważana za istotę udanego i szczęśliwego życia. W duże mierze kuchnia tajska opiera się na naturalnym bogactwie przypraw i ziół. W zależności od regionu i dostępności produktów takie dodatki dominują w kuchni. Potrawy z południa kraju bazuję głównie na mleku kokosowym i owocach morza. Z kolei na północy królują dania z wieprzowiny i warzyw. Za najbardziej pikantną uważa się kuchnie z północnego-wschodu Tajlandii. Używa się tam dużo chilli oraz innych wyrazistych przypraw. Jedną z najpopularniejszych potraw w tym regionie jest larb, czyli pikantna sałatka z mięsem, cebulą i chilli. Wśród zup znana jest tom saep, która jest kwaśna i pikantna. Niezależnie, w jakiej części Tajlandii się znajdziemy zawsze zostanie nam zaserwowany ryż. najpopularniejszy jest ryż jaśminowy, który jest aromatyczny i delikatny. Wszystko, co serwowane jest do ryżu, czy to mięso czy też ryba zawsze jest odpowiednio doprawiona ziołami. Stosuje się je w każdej formie: świeże, suszone lub mielone. Dzięki nim każde danie staje się bardziej intensywne w smaku, kolorze i zapachu.  Dobrze doprawione dania to specjalność sieci restauracji Thai, Wook, których w menu jest bardzo duży wybór.

Thai Wook – tak gotuje taj

Obok znakomitych dodatków smakowych to również wyjątkowe metody przyrządzania posiłkach charakteryzują kuchnię tajską. Zanim pojawiły się metalowe naczynia, wpierw używano glinianych, w których to przygotowywano posiłki. Wraz z postępem sztuki kulinarnej w Tajlandii zaczęto stosować, woki oraz naczynia do gotowania na parze, które są również popularne w innych krajach azjatyckich. Wiele przyrządów kuchennych trafiło tam także z zachodu za sprawą rozwijającego się handlu międzynarodowego. Jednak do dzisiaj stosuje się wiele tradycyjnych metod przyrządzania potraw. Jedną z nich jest grillowanie. W Tajlandii na grilla trafia prawie wszystko od warzyw, przez mięso aż po owoce morza. Najchętniej grilluje się tam krewetki tygrysie. Można je bardzo często spotkać na ulicznych straganach. Są tam serwowane z obowiązkowym ryżem oraz słodko-kwaśnym sosem.  Tajskiej jedzenie z Thai Wook z dostawą smakuje najlepiej! Zamów poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Thai Wook – tego trzeba spróbować!

Bangkok to stolica Tajlandii oraz miejsce, gdzie najlepiej widać różnorodność kuchni tego kraju. Ma każdej ulicy i jej rogu można spotkać stragan, bar czy też ekskluzywną restaurację, która serwuje popisowe dania kuchni tajskiej. Najpopularniejszy i zarazem najczęściej spotykanym jest Pad Thai, czyli makaron ryżowy smażony z rybą, cukrem, orzechami i sokiem z limonki. Smażony ryz można również spotkać z dodatkiem pasty krewetkowej, wieprzowiny i warzyw. Danie to nosi nazwę – Khao kluk kapi. Wiele tajskich potraw ma swoją tradycję eleganckiego ich serwowania oraz przystrajania. Używa się do tego kwiatów oraz pięknie wyciętych warzyw. Ten nurt nazywa się – kuchnią pałacową. Mistrzowie kuchni z zachodu wciąż próbują dorównać Tajom w tej sztuce. Potrawy z Thai Wook nie tylko pięknie wyglądają, ale także znakomicie zaspokajają głód. Zamów je już teraz poprzez dedykowana aplikacje na smartfona, którą można pobrać na stronie PizzaPortal.pl.