Zaloguj się

Thienlong. Zamów z Dostawą!

Wpisz swój adres dostawy lub wybierz restaurację z listy poniżej
Dostawa
Odbiór osobisty

„Thien” w języku wietnamskim oznacza „smoka”. Inaczej niż w kulturze europejskiej, na Dalekim Wschodzie smoki są istotami sprzyjającymi człowiekowi. Symbolizują szczęście i silę, popularne jest na przykład powiedzenie: „Aby twoje dziecko wyrosło na smoka”. Smok jako motyw przewodni dla orientalnego baru to dość popularny pomysł. Ale żaden z występujących w Polsce „smoków” nie jest lubiany i szanowany tak bardzo jak słynny, zielony Długi Smok, czyli Thienlong. Thienlong to stosunkowo niewielka, ale bardzo dynamicznie się rozwijająca, sieć sympatycznych barów, oferujących tradycyjne dania kucnie azjatyckiej, ze szczególnym naciskiem na kuchnię wietnamską i chińską. Thienlong ma w tej chwili siedziby w trzech Polskich miastach: Toruniu, Bydgoszczy i Świeciu, ale jest bardzo prawdopodobne, że Długiego Smoka będzie mogli wkrótce spotkać również w innych miejscowościach. Spoglądajcie w niebo, śledźcie temat w lokalnej prasie, ale przede wszystkim – regularnie zaglądajcie na PizzaPortal.pl, bo jest to miejsce, w którym Thienlong czuje się wyjątkowo dobrze

Thienlong Dostawa

Dostawa z Thienlong w błyskawicznym tempie

Bary orientalne zaczęły pojawiać się nad Wisłą już na początku lat 90. Błyskawicznie obdarzyliśmy te miejsca wielką sympatią, gdyż za stosunkowo niewielkie pieniądze można było najeść się w nich smacznie i do syta. Orientalne knajpki odwiedzało się po szkole lub zajęciach na uczelni, w czasie przerwy w pracy lub wraz z rodziną w dzień wolny – a przede wszystkim zawsze wtedy, gdy stan zaopatrzenia lodówki nie zapowiadał niczego interesującego.

Kiedy nastała epoka „dostaw jedzenia na telefon”, szybko okazało się również, że i w tej „roli” orientalne jedzenie sprawdza się wyśmienicie. Kolejny etap bytności barów orientalnych w Polsce to czas „dostaw online” przez PizzaPortal.pl. Po pierwsze wszystko stało się wtedy jeszcze szybsze i wygodniejsze (teraz także z płatnością blik), a po drugie – nastąpiła zdecydowana poprawa jakości stosowanych przez tego typu lokale produktów, a smak serwowanych dań stał się bliższy dalekowschodnim oryginałom. Przekonajcie się o tym sami, zamawiając dostawę z Thienlong przez PizzaPortal.pl.

Thienlong Menu

Menu Thienlong długie niczym ogon smoka….

Menu Thienlong – jak na dobrą azjatycką knajpkę przystało – liczy około 100 pozycji! Na Wasze zamówienia online czekają, zupy, przystawki (w tym odpowiednie zawsze i wszędzie sajgonki), dania z drobiu, wieprzowiny, wołowiny, ryb, krewetek, kalmarów; przysmaki ze smażonym ryżem lub makaronem, a także szeroki wybór specjałów wegetariańskich. W pięciu smakach, w sosie słodko-kwaśnym, w chrupiącym cieście, po chińsku, po seczuańsku, po tajsku, po sajgońsku, Hong Kong, z sezamem, z warzywami, z grzybami mum, pantaj albo słodko-pikantny – jakie wrażenia smakowe kryją się za tym nazwami, żadnemu miłośnikowi kuchni orientalnej na pewno nie trzeba wyjaśniać.

W menu Thienlong znajdziecie potrawy przygotowywane na wszystkie Wasze ulubione sposoby. Wybierzecie główny składnik, który najbardziej Wam odpowiada i Waszą ulubioną kompozycję smakową, złóżcie zamówienie i zapłaćcie online lub przy odbiorze, a już za kilka chwil gorące, aromatyczne danie zjawi się w progu Waszego domu lub biura. Dostawa z Thienlong poradzi sobie z Waszym głodem niczym Burce Lee z przeciwnikami w „Wejściu Smoka”. Klikasz i jesz.