Zaloguj się

Chcesz zamówić z restauracji włoskiej z dostawą w Toruniu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Włosi jedząc swoje lokalne potrawy nie uważają, że są na diecie odchudzającej jest to po prostu ich stylem życia. Dzięki temu prawie wszyscy mają szczupłe sylwetki oraz są prawdziwymi okazami zdrowia. Aby przestawić się na taki tryb odżywiania należy wpierw sprawdzić, co jeść a czego nie jeść a także poznać kilka sztuczek by taka dieta szybko nam się nie znudziła. Ważne jest by ograniczyć spożycie mięsa oraz innych białek zwierzęcych i jednocześnie zwiększyć ilość zjadanych produktów pochodzenia roślinnego jak owoce, warzywa i nasiona zbóż. Można przygotowywać swoje posiłki w domu, ale to wymaga czasu oraz pracy, lepiej zamawiać swoje posiłki od specjalistów, czyli z włoskich restauracji w Toruniu, korzystając ze strony PizzaPortal.

Nie tylko włosi korzystają z dobrodziejstw diety śródziemnomorskiej. Hiszpanie oraz Francuzi również zajadają się jej przysmakami. Taka dieta jest zdrowa i sycąca dla mieszka nów tych krajów również ze względu na klimat. Prawie cały ciepły rok z duża ilością wilgoci sprzyja lekkim posiłkom. Dieta śródziemnomorska bazuje na dużych ilościach warzyw i owoców, pełnoziarnistym pieczywie, kaszach i makaronach. Ważne miejsce zajmują w niej ryby i owoce morza. Stosunkowo niewiele je się mięsa, zwłaszcza czerwonego jak wołowina czy baranina. Wydawać by się mogło, że dieta śródziemnomorska, ze względu na dużą zawartość węglowodanów (np. makaronu), nie pozwala schudnąć. Nie jest to jednak prawda. Makaron z warzywami, a nawet chudą rybą czy drobiem nie tuczy. Tuczące są tak naprawdę tłuste sosy, którymi polewa się makaron.

Restauracja włoska w Toruniu, – co zamówić?

Włochy prawie w całości są otoczone morzem, więc naturalnym jest, ze dużą rolę w ich diecie odgrywają ryby oraz owoce morza. Te pierwsze zawierają w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe a dzięki morskim przysmakom zyskujemy błonnik, sole mineralne oraz sporą dawkę witamin. Również do tej diety zaliczają się rośliny strączkowe, ryż i makaron, których nie należy jednak się za często gdyż są dość kaloryczne, ale są dobrym źródłem białka oraz soli mineralnych. Jeżeli nie możemy wytrzymać bez pieczywa to pamiętajmy, że przy takiej diecie jedynie ciemne wchodzi w rachubę. W ramach przekąsek między posiłkami wskazane są orzechy oraz suszone owoce, które mają dużo witamin i minerałów. 

Restauracja włoska w Toruniu – tego w menu niema!

Podczas tej diety należy unikać lub jeść bardzo rzadko czerwone mięso, ale także białe a tłuste nie jest wskazane. Włosi słyną z pysznych wędlin niestety większość z nich jest dość tłusta, więc włączajmy jej do diety tylko na specjalne okazje. Białe pieczywo oraz słodycze w ogóle nie powinny się pojawiać w naszym jadłospisie. Po pierwsze są bardzo kaloryczne a na dodatek ich wartość odżywcza jest bardzo mała, więc korzyści z nich żadnych. Pełno tłuste mleko jak i takie sery należy ograniczyć do minimum. Smażenie na ten przykład powinno odbywać się jedynie w niskich temperaturach i nigdy dwa razy na tym samym oleju. A poza tym trzeba pic dużo wody mineralnej, niegazowanej i unikać stresu a nasz organizm będzie zdrowy. Zamów swój następny posiłek w wersji śródziemnomorskiej z jednej z restauracji włoskiej w Toruniu poprzez PizzaPortal już teraz!