Zaloguj się

Chcesz zamówić śniadanie z dostawą w Toruniu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Każdy z nas, chociaż raz wyszedł z domu bez śniadania a potem żałował. Powody są różne od późnej pobudki, braku czasu, pustej lodówki aż po zwykłe lenistwo. Raz czy dwa może zdarzyć się każdemu, ale regularne omijanie tego posiłku powoduje wahania w naszej wadze a także nastroju. Dobrze skomponowane śniadanie nie tylko zaspokoi nasz głód, ale także przysporzy nam szereg korzyści dla naszego organizmu. Wypróbuj śniadania w Toruniu zamawiając je online poprzez PizzaPortal.

Mówi się, że gdy nie dojemy z rana głód będzie nas męczył przez cały dzień. Jest to prawdą, stąd też się wziął frazes o śniadaniu, jako najważniejszym posiłku dnia. Chociaż powtarzany często stają się banalny to nie traci na wiarygodności. Gdy śpimy nasze ciało przechodzi cykl przemian prowadzących do pozyskiwania energii, proces ten nazywa się katabolizmem. Zdarza się tak, że rano czujemy największy głód, chociaż nic poza spaniem nie robiliśmy. Otóż podczas snu odbywa się regeneracja naszego organizmu po całym poprzednim dniu. Ciało oraz umysł się wyciszają, mięśnie relaksują takie procesy również potrzebują sporo energii, dlatego na wieczór też trzeba coś zjeść żeby rekonwalescencja mogła się odbyć. Po całonocnej „naprawie” naszego organizmu naturalną rzeczą jest, że czujemy głód zaraz po przebudzeniu. Z rana energia jest już w rezerwie stąd też głód działa również, jako bezpiecznik, który sygnalizuje nam, że pora uzupełnić zapasy albo będzie działo się coś niedobrego. Najedz się do syta i uzupełnij wszystkie potrzebne składniki jedząc śniadanie w Toruniu. 

Rano jak król, wieczorem jak żebrak.

Jest takie powiedzenie, które mówi „rano jedz jak król, w południe jak książę a wieczorem jak żebrak”. Chociaż czasy rządów dynastii, przynajmniej w Polsce, już minęły to powyższe zdanie nadal ma sens, jeżeli chodzi o wielkość posiłków. Gdy na wieczór najemy się za dużo czeka nas nieprzespana noc, ale co ważniejsze rano nie będziemy głodni. Objadając się wieczorem możemy mieć pewność, że większość porcji niezostanie strawiona i będzie zalegać nam w żołądku. Nie tylko jest to niezdrowe, ale prowadzi również do zachwiania rozregulowania produkcji hormonów. Ośrodki sytości i głodu są zlokalizowane w podwzgórzu, w mózgu. Odpowiada ono również za termoregulację, sen oraz reakcje emocjonalne. Stąd właśnie po przejedzeniu nieprzespane noce, napady złości albo przegrzania organizmu. Nie można również zapomnieć kwestii „wilczego głodu” u osób, które nie jedzą śniadań. Powoduje on obżarstwo, które jest pierwszym krokiem do nadwagi. Tyle problemów przez jeden pominięty posiłek! A rozwiązanie jest proste, wystarczy wejść na PizzaPortal znaleźć restauracje z porannym menu i zamówić śniadanie w Toruniu z dostawą do domu. 

Regularność to nie wszystko.

Poza tym, że będziemy się trzymali zasady jedzenia śniadania codziennie, ważne jest również to, co będziemy na nie spożywać. Niezdrowe produkty przetworzone lub dania nieprzeznaczone na śniadanie uciszą nasz głód, ale tylko na krótko. Wypełniając żołądek tylko oszukujemy nasz mózg, że jesteśmy najedzeni a tak naprawdę jemy wyłącznie puste kalorie, które nie oddadzą nic dobrego do naszego organizmu. Żeby śniadanie było pełnowartościowe musi zawierać w sobie podstawowe składniki odżywcze jak białka, tłuszcze i węglowodany.  Dzięki tłuszczom i węglowodanom będziemy mieć energię nie tylko do np. uprawiania sportu, ale także do prawidłowej pracy naszego umysłu. Takie procesy jak pamięć, koncentracja czy logiczne myślenie są ściśle związane z aktualnym poziomem substancji energetycznych w naszym organizmie. Białko zaś reguluje nasz apetyt i gdy dostarczymy go odpowiednią ilość informuje nas o sytości. Dlatego tak ważne jest, aby jeść odpowiednie pokarmy z rana zamiast „śmieciowych”. Jedząc zdrowo wcale niemu simy tracić na smaku ani sytości. Przekona się sam i wejdź na PizzaPortal gdzie zamówisz pyszne śniadanie z dowozem w Toruniu. Smacznego!