Zaloguj się

Tulsi - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Tulsi Restauracja Indyjska – indyjskie kulinaria

Hindusi to naród bardzo religijny kierujący się w życiu filozofia przodków. Widać to również w ich kuchni, która jest ściśle z religią związana.  Przygotowywanie posiłków jak ich spożywanie jest określone jasnymi zasadami, których należy przestrzegać. Obowiązuje to posiłki nie tylko w domu w gronie rodzinnym, ale także w restauracjach. Warto zapoznać się z tymi prawami przed wyjazdem do pięknego kraju. Potraw kuchni indyjskiej możemy wpierw spróbować w Polsce zamawiając z Tulsi Restauracja Indyjska w Warszawie poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Będąc w restauracji w Indiach, takiej gdzie nie ma tłumu turystów, nasz posiłek tradycyjnie otrzymamy na liściu bananowca. Do niego zostaną nam na początku podane chlebki. Jedną będą kruche inne miękkie i wilgotne, będą to podpłomyki z oblepione ziołami, ziarenkami i nasionami. Po chwili na naszym stole pojawi się thali – metalowa taca z miseczkami wypełnionymi wegetariańskimi przekąskami jak: sosy, pasty (m.in. thali z żółtej soczewicy, klarowanego masła i przypraw), chutneye, utłuczone warzywa, kawałki kokosowego miąższu polane chili, świeże zioła i gorąca ciecierzyca w pikantnych przyprawach. Wszystkie te potrawy wydobywają z siebie wyborny aromat a w dodatku świetnie wyglądają dzięki jaskrawym barwom. Jeżeli jesteśmy w południowych Indiach pamiętajmy, że je się tu prawą ręką. Oczywiście możemy poprosić o sztuczce, ale wtedy nie będziemy mieli pełnego doświadczenia kultury i kuchni indyjskiej. Jedząc dłonią potrawy nabieramy kawałkami chleba. Kolejnym daniem, jakie może się pojawić na naszym „bananowym talerzu” będą idli, czyli kluchy ze sfermentowanego ryżu, które macza się w sosie lub chutneyu. Póki nie damy znaku, że to koniec tego dania lub całego posiłki kelner będzie regularnie uzupełniał nasze miseczki. Na koniec możemy jeszcze zamówić deser np. w formie rasa gula – serowe kulki oblane gęstym różanym syropem. A teraz najlepsze – nasz rachunek za to wszystko wyniesie kilkadziesiąt rupi, co w przełożeniu na naszą walutę oznacza jedynie kilka złotych. Menu Tulsi Restauracja Indyjska posiada wiele smacznych potraw, które również nie odchudzą twojego portfela. Zamów je poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Tulsi Restauracja Indyjska

Tulsi Restauracja Indyjska – tradycyjny posiłek

Wracając jeszcze do zasad kulinarnych, które panują w Indiach, to pora wspomnieć również o północy kraju, gdzie nie jada się wieprzowiny a dania są mniej ostre i zawierają ogólnie mniej przypraw. Króluje tam kurczak. Najważniejszym posiłkiem dnia jest kolacja i to nie ze względów odżywczych. Spożywana jest dość późno i jedzą ją wszyscy domownicy razem. To jej główne zadanie, skupiać wokół stołu członków rodziny. Podstawą kolacji jest misa z żółtym ryżem, który swój kolor zawdzięcza szafranowi. Reszta dań jest rozłożona na stole w małych miseczkach wokół misy z ryżem. Hindusie jedzą palcami, dania nakładają na chlebek. Do popicia posiłku serwowany jest typowy indyjskie napój – lassi, który łączy w sobie jogurt, mleko oraz wodę różaną. Może on być też w wersji owocowej np. z dodatkiem mango. Tak wygląda kolacja w Indiach. Też możesz zamówić sobie takie potrawy z Tulsi Restauracja Indyjska w Warszawie na kolację lub inny posiłek. Wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl odnaleźć Tulsi Restauracja Indyjska i gotowe!

Tulsi z Dostawą

Tulsi Restauracja Indyjska – street food

Zamiast odwiedzać indyjską restaurację zawsze możemy skorzystać z oferty, któregoś ze straganów i budek, których jest od zatrzęsienia. Zawsze idźmy, gdzie jest dużo ludzi, oznacza to, że serwują tam dobre i świeże posiłki. Czasem taki stragan lub budka będą się składać jedynie ze stojącej garkuchni. A na niej będzie stać patelnia z wrzącym olejem, w którym będą się robić beguni – obtoczone w cieście kawałki warzyw. Najczęściej spotykane to bhaja(małe kulki ziemniaczane w ostrych przyprawach). Nasze danie otrzymamy zawinięte w gazetę z dodatkiem torebki foliowej gdzie będą się znajdować sosy. Za taki sycący posiłek wydam jeden złoty lub czasem nawet mniej.  Wyprawa do Indii jest bardzo kosztowna, więc zanim uzbieramy całą kwotę warto spróbować ich kuchni we własnym domu. Z dostawą z Tulsi Restauracja Indyjska zamówimy wszystkie potrawy, na które mamy ochotę a pomoże nam w tym strona PizzaPortal.pl.