Zaloguj się

U Mustafy Kebab - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restaurację w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

U Mustafy Kebab w Lublinie – tak się jada kebaba!

Słowo kebab określa ponad dwadzieścia potraw, w Polsce najczęściej jest to wersja doner w bułce lub tortilli. To dość proste danie codziennie w Polsce jada tysiące osób. Widać to po kolejkach pod budkami serwującymi ten turecki przysmak. W zależności od wybranego mięsa oraz dodatków, nasz kebab będzie bardziej lub mniej kaloryczny. Którą wersję wybrać i czym potem ją popić dowiecie się z poniższego tekstu. A zamówić możecie kebab z restauracji U Mustafy Kebab w Lublinie poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Kebab to głównie mięso pieczone na pionowym rożnie z dodatkiem warzyw i sosów. Całość zawijana jest w cienki placek, lawasz lub podana jest w grubej bułce. Można się spotkać z lokalami gdzie pisownia różni się. Wytłumaczenie jest proste kebab to słowo pochodzenia arabskiego, które Turcy wypowiadają z ubezdźwięcznionym wygłosem, czyli jako kebap. Tak też kebap sprzedają Turcy a kebab arabowie i inne nacje. Doner kebap, najpopularniejszy rodzaj w Polsce, robi się z baraniny lub kurczaka. Jednak trudno dostępna i dość kosztowna baranina, często zastępowana jest wieprzowiną. W Turcji byłoby to nie do pomyślenia. Należy jednak pamiętać, że ta wersja została wymyślona przez tureckich imigrantów w Niemczech, aby dopasować się do gustu tamtejszych mieszkańców. W Turcji możemy uświadczyć zupełnie innych odmian tego dania jak:

·         Adana kebap - nadziane na szpadkę podłużne kotleciki z pikantnie przyprawionego mięsa, opieczone na ogniu i podawane z warzywami oraz pitą.

·         Iskender kebap - najbardziej zbliżony do oryginału - cienkie plastry mięsa opiekanego na pionowym ruszcie podawane są na picie w towarzystwie jogurtu, sosu pomidorowego i grillowanych warzyw.

·         Patlican kebap - to mięsny szaszłyk z dodatkiem grillowanego bakłażana.

·         Shish kebap - to grillowany szaszłyk z mięsa baraniego lub drobiowego, przyprawiony na bardzo ostro.

W restauracji U Mustafy Kebab w Lublinie serwowany jest tylko oryginalny doner kebab z kurczakiem albo baraniną. Zamów go już teraz poprzez stronę PizzaPortal.pl.

U Mustafy Kebab

U Mustafy Kebab w Lublinie – zdrowie w płynie

Po solidnym i dobrze przyprawionym posiłku, jakim jest kebab na pewno zachce się pic. Gazowane napoje i słodkie soki, nie ugaszą naszego pragnienia a tylko je wzmogą. A jak radzą sobie z tym Turcy? Otóż piją ajran. Jest to napój składający się z jogurtu, wody i soli. To jest jego podstawowa wersja, ale w każdym mieście a nawet innym lokalu jego skład może się różnić od tego. Połączenie wody z jogurtem zazwyczaj jest w proporcjach 1:1 lub 2:1. Sól zawsze trafia do ajranu, ale czasem jest to tez pieprz. Jeżeli chodzi o rodzaj wody, to jedni stosują gazowaną z kolei drugie podejście to miksowanie wody z jogurtem na szybkich obrotach aż do uzyskania piany. Każdy przepis przewiduje mocne schłodzenie napoju. Dlatego też pije się go również podczas dokuczliwych upałów. Zamów swoje ulubione danie z menu U Mustafy Kebab a potem popij je ajranem.

U Mustafy Kebab z Dostawą

U Mustafy Kebab – na co zwrócić uwagę!

Jeżeli zamawiamy kebab zwróćmy uwagę na kilka rzeczy, które będą miały wpływ na smak naszego dania jak i na nasze zdrowie. Zacznijmy od mięsa, które stanowi bazę. Gdy nie znamy jakiegoś miejsca i chcemy tam zamówić kebab na pierwszy raz wybierzmy mięso z kurczaka. Jest wtedy większa szansa, ze będzie to, co zamówiliśmy. Przy baraninie lub jagnięcinie, które nie należą do najtańszych, możemy otrzymać jakiś taszy zamiennik lub mielonkę kilku rodzajów mięsa. Druga najważniejsza rzecz to pieczywo. Najmniej kaloryczne będzie pełnoziarniste, cienkie ciasto. Dodatki w postaci warzyw czy też surówki powinny być oczywiście świeże i przechowywane w warunkach chłodniczych. Sos z majonezem nie będzie dobrym wyborem lepiej zdecydować się na taki na bazie jogurtu lub warzyw. Podsumowując wychodzi na to, że najlepszy pod względem smaku i zdrowotności będzie kebab zawijany w tortillę z mięsem z kurczaka z sosem jogurtowym. Wybierz tą wersję z U Mustafy Kebab z dostawą do domu lub pracy i zamów ją już teraz!