Zaloguj się

Ukradli Talerze - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Ukradli Talerze w Nysie – zdrowie w parze ze smakiem!

Dieta bezglutenowa zyskuje coraz większa popularność i to nie tylko u osób, które muszą jej przestrzegać, ale również u tych, co chcą ogólnie poprawić swoje zdrowie, kondycję oraz zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Coraz więcej restauracji reaguje na zapotrzebowanie klientów, wprowadzając do swojego menu potrawy, które nie zawierają glutenu. Wśród nich jest również restauracja Ukradli Talerze w Nysie. Teraz można zamówić z Ukradli Talerze w Nysie poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Podstawą diety bezglutenowej jest oczywiście wykluczenie zbóż zawierających gluten tzn. pszenicy, żyta, pszenżyta, orkiszu oraz jęczmienia a także owsa, gdyż może być ono zanieczyszczone uprawami zboża z glutenem. Należy, więc omijać mąkę, pieczywo, kasze, płatki zbożowe i makarony. A co za tym idzie nie można jeść żądnych potraw z ich użyciem jak placki, pyzy, naleśniki, pierogi, kluski oraz ciast. Gluten dodawany jest również do gotowych produktów, które na pierwszy rzut oka nie powinny go zawierać jak np. zupy w proszku. Brzmi to wszystko jakby nie można było jeść zupełnie niczego. Spokojnie są produkty naturalnie bezglutenowe jak ryż, komosa ryżowa, kukurydza, gryka, proso, sorgo, amarantus, maniok oraz przetwory z nich zrobione jak kasza jaglana z prosa, kasza gryczana, skrobia kukurydziana, płatki ryżowe, popcorn. Gdzie znaleźć takie produkty? Są specjalne sklepy internetowe, gdzie są sprzedawane tylko i wyłącznie takie produkty, ale również większe markety czy też delikatesy powinny być w nie zaopatrzone. Jeżeli chodzi o pieczywo to możemy sami spróbować swoich sił i upiec bochenek chleba bezglutenowego. Jeżeli żadna z powyższych opcji nam nie odpowiada to zawsze możemy zamówić gotowe danie z menu Ukradli Talerze poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Ukradli Talerze

Ukradli Talerze w Nysie – kwestia przygotowania!

Jeżeli mamy już odpowiednie produkty, aby przygotować nasze bezglutenowe danie teraz musimy jeszcze zadbać o sposób, w jaki przyrządzimy naszą potrawę. Jeżeli pomieszczenie, w którym gotujemy było używane wcześniej do przyrządzania potraw zawierających gluten musimy je wpierw porządnie wysprzątać. Należy umyć wszystkie urządzenia, których będziemy potrzebować, jak również blaty kuchenne oraz sztućce. Oddzielna deska do krojenie pieczywa oraz durszlak czy też cedzak będą dobrym pomysłem. Osobne masło i dżem do dobre rozwiązanie, aby zapobiec dostaniu się do nich okruchów z pieczywa zawierającego gluten, które mogą np. jeść inni domownicy.   Musimy pamiętać także o sprawdzaniu składu wszystkich produktów nawet tych, po których nie spodziewamy się, zawartości glutenu. Są to m.in. ketchup, majonez, sosy na bazie mąki, paczkowane mięso i ryby, wędliny, niektóre przetwory mleczne, czekolada, lody, suszone owoce a także proszek do pieczenia. Zamiast czytać etykiety zjedz gotowe danie z Ukradli Talerze w Nysie, które zamówisz poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Ukradli Talerze z Dostawą

Ukradli Talerze w Nysie – gluten poza domem.

Będąc na diecie bezglutenowej nie trzeba wykluczać się z życia towarzyskiego jednak trzeba wtedy być odrobinę bardziej dociekliwym i ostrożnym. Zamawiając danie w restauracji, mając jakiekolwiek wątpliwości, co do wybranego dania i zawartości w nim glutenu, nie bójmy się zapytać obsługi. Gdy nie mają oni pewności czy dana potrawa jest gluten free, nie ryzykujecie niepotrzebnie. Nie warto niweczyć pozytywne skutki przestrzegania diety w domu jednym wyjściem do lokalu. Dobry wybór miejsca może załatwić całą sprawę. Są już restauracje, które w swojej ofercie posiadają dania bezglutenowe lub wręcz się w nich specjalizują. Jedną z nich jest Ukradli Talerze w Nysie, które proponuje danie bezglutenowe w formie makaronu kukurydzianego z sosem wieprzowo-drobiowym bolognese. Nie dość, że jest ono pyszne to również podtrzymuje pozytywnego efekty przestrzegania diety. Zamów z Ukradli Talerze z dostawą do domu lub pracy i ciesz się świetnym smakiem i dobrym zdrowiem.