Zaloguj się

Ukraińska Chata - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Ukraińska Chata w Rzeszowie – pyszności po sąsiedzku!

Kuchnia ukraińska jest dość kaloryczna, ale przy tym bardzo smaczna i sycąca. W dużej mierze obfituje w dania z mączne, z dodatkiem kasz, ziemniaków, które serwowane są w towarzystwie śmietany bądź tłuszczu. Jest ona bardzo podobna do polskiej, co powinno przypaść do gustu wszystkim polakom. Sieć Ukraińska Chata w Rzeszowie przygotowuje ukraińskie potrawy wg oryginalnych receptur, dzięki czemu będziemy mieli okazję spróbować tej kuchni bez wyjeżdżania z kraju a nawet bez ruszania się z domu. Wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl lub skorzystać z dedykowanej aplikacji na smartfona by zamówić pyszny, ukraiński posiłek do domu z sieci Ukraińska Chata.

Na kuchnię ukraińską miały wpływ kultury z innych państw. Głównie krajów sąsiednich. Tak też zauważalne są tam inspiracje litewskie, ormiańskie, tatarskie, polskie, żydowskie a także odrobinę rumuńskich i mołdawskich. Jest to spowodowane burzliwą historią tego kraju oraz ludności napływowej z innych nacji. Kuchnia ukraińska jest też niejednolita dzięki jej regionalnym odłamom. W zależności w jakiej części kraju się znajdziemy może nas tam zastać zupełnie odmienna kuchnia. Na półwyspie krymskim na przykład dominują wpływy kuchni tatarskiej, żydowskiej i rosyjskiej. Stąd też często spotkamy tam dania z baraniny z ryżem i warzywami, nazywane – płow. Z kolei na Bukowinie rządza potrawy kojarzące się z Rumunią. Tam na pewno zostanie zaserwowana mamałyga, czyli kasza kukurydziana gotowana na gęsto, którą potem kroi się nitką. Serwują się ją jako dodatek do potraw mięsnych, ale może być również podawana osobno ze skwarkami i ostrym, owczym serem. Lwów też posiada swoje odrębne tradycje kulinarne. Tam mogą polakom potrawy smakować najbardziej, gdyż wpływ naszej kuchni jest niekwestionowany. W menu nie jednej restauracji znajdziemy polski żurek, flaki czy też bogracz. Kuchnia ukraińska jest naprawdę zróżnicowana. Można się o tym łatwo przekonać zamawiając z sieci Ukraińska Chata z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Ukraińska Chata w Rzeszowie – klasyczne potrawy

Na Ukrainie stawia się na naturalność dlatego też wszystkie potrawy powstają naprawdę ze świeżych składników, które nie są okraszone chemicznymi dodatkami czy też konserwantami. Produkty kupuje się na ogromnych targach a potem samodzielnie wszystko przygotowuje od początku do końca. Półprodukty nie są tam popularne ani nawet mile widziane. Najlepiej widać to po ukraińskich fast foodach, które nie serwują już klasycznych na całym świcie, również w Polsce, burgerów ani kebabów tylko swoje danie regionalne. W ulicznych budkach można znaleźć czebureki, czyli pierożki z farszem mięsnym – najczęściej wspomnianą wcześniej, baraniną. Kolejnym daniem jakie możemy tam spotkać to watruszki znane również pod inną nazwą – bilaszki. Są to bułeczki drożdżowe ze słodkim lub ostrym nadzieniem, smażone na głębokim tłuszczu. Wszystkie potrawy na ukraińskich ulicach są serwowane na gorąco. Mączną i najbardziej popularną potrawą są placki drożdżowe znane jako, młynci. Podaje się je z kawałkami ryb, mięsa a także na słodko z roztopionym masłem lub gęstą śmietaną.  Jeżeli chodzi o same produkty to warto spróbować ukraińskich, kiszonych pomidorów, przyprawionych na ostro. Menu Ukraińska Chata jest pełne przysmaków z tego kraju, więc nie czekaj już dłużej. Zamów i przekonaj się sam!

Ukraińska Chata w Rzeszowie – co na obiad?

Na pewno obiad zacznie się od zupy. Na Ukrainie uwielbia się zupy jeść i gotować. Wśród wywarów króluje barszcz ukraiński. Składa się on z czerwonych buraków z dodatkiem kapusty, pokrojonych ziemniaków oraz kawałków mięsa. Serwuje się go zazwyczaj z łyżką śmietany. Czasami trafia jeszcze do niego fasola. Rozróżniamy 3 rodzaje regionalnych barszczy:

·         Czerwony – najpopularniejszy z buraków

·         Zielony – przygotowywany ze szczawiu

·         Na zimno – serwowany w ciepłe miesiące

Jeżeli chodzi o drugie danie to zazwyczaj zawiera ono mięso. Najczęściej jest to wołowina, wieprzowina, ryby oraz baranina. Tradycyjne potrawy to:

·         Żarka – gęsty gulasz z wołowiny, ziemniaków, groszku. Podaje się go w garnuszku zalepionym chlebem.

·         Czanachy – wygląda jak zupa, ale jest na tyle gęsty, że przypomina bardziej gulasz. W jego skład wchodzi kilka rodzajów mięs, fasoli oraz warzyw.

·         Kruczenyky – zrazy zawijane z wieprzowiny z nadzieniem z kapusty i boczku. Wszystko to zalewane jest sosem jarzynowym.

·         Kotlet po kijowsku – podobny do de volaille, ale tylko z masłem bez dodatków sera, szynki ani zieleniny.

Jak widać kuchnia ukraińska pełna jest samych pysznych potraw. Podobnie jak menu Ukraińska Chata w Rzeszowie, z którego już teraz możesz zamówić poprzez stronę PizzaPortal.pl.