Zaloguj się

Western Tortilla - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Western Tortilla – zachód wie jak dobrze zjeść!

Nie można mówić o tortillach nie wspominając o całej kuchni meksykańskiej. Obojętnie od rankingu zawsze plasuje się ona na podium, jeżeli chodzi o smak i popularność. Sieć restauracji Western Tortilla doskonale wie jak pyszny są meksykańskie potrawy, a tortille w szczególności. W ich ofercie znajdziemy meksykańskie placki w wielu wariacjach smakowych a także kilka innych potraw, które doskonale wpisują się w charakter lokalu. Teraz można zamawiać z Western Tortilla z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Kuchnia meksykańska przyciąga pysznymi potrawami, które są kolorowe i bardzo aromatyczne. Żywe ulice miast Meksyku przepełnione są straganami z owocami oraz jedzeniem, których piękny zapach można poczuć już kilka przecznic wcześniej. W barach polewane jest piwo, tequila i mezcal, które popijane jest w rytm meksykańskiej muzyki. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze produkty na prowadzenie wychodzi tutaj limonka, którą daje się absolutnie do wszystkiego – od zup przez dania obiadowe aż po desery. Podczas każdego posiłku jest duża szansa, ze na stole pojawi się również chili. W Meksyku znane jest ponad 100 odmian tej papryki, z której powstaje tabasco, ostra salsa pomidorowa i wiele innych produktów. Na szczęście w Meksyku możemy wybrać poziom ostrości naszej potrawy, nie jest to z góry narzucone jak np. w Azji. Jeżeli już smakowych dodatkach mowa to należy wspomnieć o kolendrze, którą daje się do mięs, kanapek i bulionów. Myśląc o Meksyku nie można nie wspomnieć o fasoli, która podobnie to limonki jest dodatkiem uniwersalnym. Z Meksyku pochodzi również awokado, z którego przyrządza się przepyszne guacamole, sałatki lub je się w naturalnej formie. Każdemu daniu w Meksyku towarzyszy tortilla, która powstaje z mąki kukurydzianej lub pszennej. Jak mąka zostanie użyta zależy, do jakiej potrawy szykujemy tortille. Sieć restauracji Western Tortilla w menu ma packi faszerowane po same brzegi, więc żaden głód, nawet największy niema szans.

Western Tortilla – najsłynniejsze dania z placków

Na pierwszy ogień weźmy, tacos, które bije rekordy popularności nie tylko w Meksyku, ale i na świecie. Mała tortilla z mąki kukurydzianej z dodatkiem np. kurczaka, chorizo, sera, fasoli, mielonej wieprzowiny, skrapia się limonką i nakłada na to wszystko jeszcze guacamole lub salsę pomidorową. Szybko się je przygotowuje w dość prosty sposób, więc jest idealna potrawa typu street food. Można ją dostać dosłownie na każdym rogu w Meksyku. Kolejnym danie z tortilli, ale mniej znanym na świecie jest tlayuda. Ten placek z kolei jest ogromny i w dodatku chrupiący, na którego nakłada się pastę z fasoli, dużą ilość kapusty, awokado, mięso, ser i pomidory. Quesadilli to danie, dobrze znane i dostępne w Polsce. To nic innego, jako zapiekana tortilla z dużą ilością sera, często serwowana z kurczakiem. Ostatnią już potrawą, w tym zestawieniu, przygotowywaną z tortilli jest burrito. Do burrito używa się tylko tortill z mąki pszennej. Tutaj tortilla z mięsem i dodatkami jest szczelnie zwinięta w rulon, czym bardzo przypomina naszego, grubego naleśnika. Zamów z Western Tortilla z dostawą do domu i przekonaj się jak się jada w Meksyku.

Western Tortilla – małe przekąski

Między głównymi posiłkami w Meksyku jada się małe przekąski. Jedną z nich są nachosy, które dobrze znamy chociażby z kinowych barów. Chipsy z podobnego ciasta, co tortilla zapiekane są w tej potrawie z dużą ilością sera i serwowane z ostrą salsą i guacamole. Na słodko można zjeść, tamales, czyli ciastka z maki kukurydzianej, które zawija się w liść z kolby kukurydzy i gotuje na parze. Chili w Meksyku jest tak popularne, że serwuje się je nadziewane w postaci przekąski. Nosi ona nazwę chilli relleno – papryczki jalapeno faszeruje się białym serem, poczym panieruje i smaży na gorącym oleju. Wielkim przysmakiem dla mieszkańców jest chicharron, czyli grillowana skórka świni. Serwuje się ją w postaci chipsów. Kuchnia Meksyku jest tak bogata, że można by jeszcze długo wymieniać i nawet nie przeszłoby się przez połowę pysznych potraw, jakie można tam zjeść. Zamiast tego lepiej jest zamówić z sieci Western Tortilla z dostawą do domu i przekonać się na własnej skórze, jako to wszystko świetnie smakuje!