Zaloguj się

Chcesz zamówić kolacje z dostawą we Wrocławiu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Ostatni posiłek dnia powinien być lekki. Na wieczór organizm uspokaja się, szykując się na spokojny sen, więc nie ma powodów znowu go uaktywniać późnym objadaniem się. Ciężki i niezdrowy posiłek na noc sprzyja powstawaniu nadwagi a także utrudnia zasypianie. Z kolei niskokaloryczna kolacja, nie tylko pozwala zachować odpowiednią wagę, ale też pozwoli nam się spokojnie wyspać. Zdrowe jedzenie można zamówić na kolacje z dostawą domu we Wrocławiu w bardzo prosty sposób - poprzez PizzaPortal.

Kolacja to ważny posiłek, który powinien być spożywany w niedużej ilości oraz w spokoju. Rzadko, kiedy jednak mamy czas na przygotowanie sobie zdrowego posiłku wieczorem. Ciągły pośpiech, obowiązki w pracy a także te związane z domem ograniczają nasze możliwości do prawidłowego odżywiania się. Zamiast zjeść coś lekkiego przed snem często sięgamy po tłuste albo słodkie przekąski i to w dużych ilościach, po których często nie możemy spać. Nawet podczas diety odchudzającej nie wolno rezygnować z kolacji. Gdy pójdziemy głodni spać jest większe prawdopodobieństwo, że obudzimy się w nocy i zacznie buszować po kuchni w poszukiwaniu czegoś do schrupania na szybko. Ogólne zasady żywienia mówią, że w ciągu dnia powinniśmy spożywać około 5-6 małych posiłków wliczając w to kolację. Dzięki temu poziom glukozy w naszym organizmie utrzymuje się na stałym poziomie a także nie dopadnie nas chęć obżerania się. Kolacja powinna być ważnym posiłkiem dla osób zestresowanych. Głód jedynie pogarsza ich samopoczucie. Kolacja zapewnia energię do pracy na drugi dzień, stabilizuje poziom glukozy, która odpowiada za poprawne funkcjonowanie mózgu, a także dostarcza witamin i minerałów.Najlepszy czas na zjedzenie kolacji? Jakieś dwie, trzy godziny przed snem. Posiłek zostanie strawiony a żołądek nie będzie obciążony na noc. Oczywiście są pewne wymagania, jakie potrawa musi spełniać, aby wszystko przebiegło tak jak trzeba. Jedzenie nie może zawierać w sobie dużej ilości tłuszczu ani błonnika. Pod koniec dania metabolizm zwalnia i wszystkie procesy trawienne trwają dłużej w szczególności, gdy chodzi o tłuszcze. Kolacja we Wrocławiu może być smaczna i zdrowa jednocześnie. Wejdź na PizzaPortal i przekonaj się sam.

Kolacja z dowozem we Wrocławiu! Czego nie jeść?

Myśląc o kolacji powinniśmy mieć na uwadze nie tylko szybkie zaspokojenie głodu, ale także nasze zdrowie. Na wieczór powinniśmy unikać tłustych dań mięsnych, fast foodów itp. Również słodkie przekąski są niewskazane z tych samych powodów. Picie mleka pod wieczór przez osoby z nietolerancją laktozy może prowadzić do bezsennej nocy. Nawet warzywa i owoce, które mają dużą zawartość błonnika są niewskazane na późne posiłki. Są wśród nich kapusta biała oraz czerwona a także duszone lub smażone warzywa jak cebula czy por, których nie tylko smak, ale także zapach mogą utrudniać spokojny sen. Podobnie jest w przypadku owoców jak np. surowych jabłek, śliwek czy czereśni. Mogą one wywoływać kłopoty trawienne.  Oczywiście napoje też zaliczają się do tego grona. Mocna herbata czy kawa swoimi właściwościami pobudzającymi spędzą sen z powiek nawet najbardziej śpiącemu. 

Kolacja z dowozem we Wrocławiu. Co zamówić?

Pod wieczór nie musimy już dostarczać organizmowi tyle energii, co przez cały dzień, dlatego możemy zjeść coś lekkiego i nikol kalorycznego. Wskazany limit kaloryczny na kolację to 250 kcal. Dzięki tym restrykcjom zachowamy wypracowaną sylwetkę oraz dobre zdrowie. Mitem jest, że na wieczór nie powinno się jeść pieczywa. Można zjeść jedną lub dwie kromki, ale chleba ciemnego lub pełnoziarnistego, pszenne zostawiamy na śniadanie. Jeżeli nie mamy problemów z trawieniem nabiału to jest to dobry wybór do kolacyjnego menu. Chudy twaróg, kefir albo maślanka będą jak najbardziej na miejscu. Tak samo jest z chudym mięsem jak drób czy też ryby. Jeżeli chodzi o warzywa do wybieramy sałatę, pomidory, ogórki, melony, kiełki, cytrusy i gotowane warzywa. Taka kolacja zaspokoi głód każdego a przy tym pozwoli porządnie się wyspać. Zamów już teraz pyszne i zdrowe jedzenie na kolację z dowozem we Wrocławiu poprzez PizzaPortal.