Zaloguj się

Chcesz zamówić lunch z dostawą we Wrocławiu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Gdzie zjeść dobry lunch we Wrocławiu?

W polskiej tradycji kulinarnej po śniadaniu jadło się drugie śniadanie, a później obiad. Po nim podwieczorek, kolacja i ewentualnie podkurek. Ta tradycja obowiązywała głównie w środowisku szlacheckim i arystokratycznym. Jednak zwyczaj jedzenia drugiego śniadania obecny był w dużo szerszym gronie. Wiele kobiet, zanim do Polski wkroczyła zachodnia moda, szykowało swoim pociechom do szkoły, a mężom do pracy, drugie śniadania. Jednak w czasach, gdy coraz większa liczba Polaków pracuje w korporacjach, a to, co zachodnie uważane jest za najlepsze, rośnie liczba osób jadająca lunche. Oczywiście w zmianie przyzwyczajeń nie ma nic złego, a nawet można znaleźć sporo argumentów uzasadniających spożywanie ciepłego posiłku w okolicach południa, zamiast kanapek popijanych herbatą bądź kawą. Lunch wywodzi się z kultury anglosaskiej, gdzie mężczyźni pracujący wiele godzin w fabrykach potrzebowali w trakcie pracy spożyć posiłek, który zagwarantuje im niezbędną porcję energii do dalszego wysiłku. Stąd już niedaleko do przeniesienia tego zwyczaju do innych krajów, które wzorem Anglii uległy uprzemysłowieniu. Dlatego też nikogo nie dziwi przerwa na lunch nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale także np. w Stanach Zjednoczonych czy na południu Europy.

Czy lunch konkuruje z obiadem?

Coraz częściej zdarza się, że pracy nie kończymy o godzinie czternastej czy nawet szesnastej. Powrót do domu zajmuje niekiedy około godziny i okazuje się, ze ciepły posiłek bylibyśmy w stanie spożyć w okolicach godziny dziewiętnastej. Dziesięciogodzinnej przerwy pomiędzy śniadaniem, a obiadem nie da się wypełnić spożyciem lekkiego, składającego się z kanapek posiłku. Jeżeli pragniemy być wydajni i skuteczni w pracy, to należy dostarczyć organizmowi nie tylko kalorii, ale także szeregu składników, które powodują wzrost efektywności fizycznej i psychicznej. Przyjęło się, że lunch, to ciepły posiłek, bez zupy. W naszej tradycji spotyka się także inne rozwiązania. Różnego rodzaju lunch boxy spotyka się w sklepach, ale są to najczęściej kombinacje sałatek, wzbogacanych np. kurczakiem czy innego rodzaju mięsem. Spożywa się je jednak na zimno i trudno uznać je za wystarczający posiłek dla ciężko pracującej osoby. Dużo lepiej jest znaleźć we Wrocławiu lunch z dostawą i delektować się ciepłą potrawą, niż zastanawiać się czy jeśli nie damy danego dnia zjeść obiadu, to nie zaszkodzimy zanadto swojemu organizmowi. Oczywiście lunch nie zastąpi głównego posiłku i nie takie jest jego zadanie, ale w sytuacjach awaryjnych może dać szansę na zaspokojenie głodu na dłuższy czas.

Jakie lunche znajdziemy we Wrocławiu?

Nie ma jednego przepisu na uniwersalne danie lunchowe. Pomysłów na lunch jest tyle, ile osób pragnących go spożyć. Dla jednych lunch kojarzył się będzie ze specjalnie na ten cel przygotowanymi posiłkami, są dla innych będzie to praktycznie każde ciepłe danie, które można znaleźć w jadłospisach restauracji. Jeżeli chcemy wyszukać we Wrocławiu lunch z dowozem, to najprostszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie Pizzaportal.pl i dokonanie wyboru za jego pośrednictwem. Niezależnie czy jesteśmy zwolennikami kuchni wegetariańskiej, sushi czy tradycyjnych dań polskich odnajdziemy posiłki spełniające nasze oczekiwania. Na przykład Darea przygotowała lunch sety, składające się z dań sushi, które coraz częściej są zamawiane przez Polaków. Ich atutem nie są tylko oryginalne doznania smakowe, ale przede wszystkim wartości odżywcze. Tak samo zestaw przeznaczony na lunch przygotowała restauracja Le Chef. Nie mniejszą popularnością cieszyły się będą dania szybkie, takie jak pierogi, tortille, kebaby czy burgery. Bo nie od dziś wiadomo, że o gustach, nie tylko żywieniowych, się nie dyskutuje.