Zaloguj się

Chcesz zamówić pizze z dostawą we Wrocławiu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

W tym zamieszkałym przez ponad sześćset tysięcy ludzi mieście kultura, sztuka i przepyszna kuchnia przeplatają się tworząc obowiązkową atrakcję turystyczną dla ludzi z Polski i świata.

Pomimo tego, iż Wrocław został dotknięty niszczycielską siłą wojny to wiele budowli zachowało się w swojej oryginalnej postaci. Jednym z nich jest Stary Ratusz znajdujący się na rynku. W czasie swojej długiej historii w ratuszu gościli najważniejsi światowi przywódcy, monarchowie, duchowni oraz artyści. Położony w centrum miasta, był budowany na przestrzeni dwustu pięćdziesięciu lat, od końca XIII wieku aż po wiek XVI. Był siedzibą władz miejskich i wrocławskiego sądownictwa, został stworzony by służyć wszystkim mieszkańcom miasta. Podobnie było  z Uniwersytetem Wrocławskim, w którym mieści się słynna  Aula Leopoldina. Jest to unikatowy zabytek świecki późnego baroku. Wzniesiona została w latach 1728 - 1732 wraz z kompleksem budynków uniwersyteckich. Swoją nazwę nosi po fundatorze Uniwersytetu, cesarzu Leopoldzie I. Zaś zaprojektował ja znany włoski architekt - Christophorus Tausch. Wspominane budynki wraz z ośmioma tysiącami zachowanych kamienic tworzą wyjątkowy klimat, stare miasto w pełnej krasie. Po męczącym dniu zwiedzania trzeba coś zjeść. Restauracje są zbyt oblegane lub po prostu zwyczajnie nie chce nam się wychodzić z domu. Wystarczy jednak wejść na PizzaPortal i przekonać się jak szybko i prosto możemy zamówić pizzę z dostawą do domu. 

Nowoczesność w parze z tradycją.

Wrocław jest miastem, który rozumie i szanuje swoją historię, ale nie jest do niej na tyle przywiązany żeby powstrzymywała go przed krokiem naprzód. Jako nowoczesne miasto rozwija się na wielu polach. Jednym z nich jest nauka i właśnie dzięki temu powstało Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie. W takim nowoczesnym ośrodku wiedza przekazywana jest przez zabawę przy pomocy elektronicznych gadżetów. Hydropolis to atrakcja Wrocławia dla osób w każdym wieku. Przepełnione multimedialnymi prezentacjami opowieści dotyczące mocy dawania życia przez wodę są nie tylko ciekawe, ale również przynoszą dużo rozrywki. I chociaż prezentowanych wiadomości jest dosyć dużo, łatwo można je sobie przyswoić nie nudząc się ani przez chwilę. Zostając w temacie wody to kolejnym interesującym punktem na planie Wrocławia jest Afrykanarium. To największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu to unikat w skali światowej. W zbudowanym specjalnie do tego budynku, przypominający Arkę Noego, postarano się, aby zwierzęta miała warunki niczym z ich naturalnego otoczenia. Wody głębokie niczym w oceanie, plaże identyczne z tymi afrykańskim oraz dżunglę, tak gęsta, ze można się w niej zgubić. Wszystkie zwierzęta czują się tam swobodnie, dzięki czemu zachowują się tak jakby były na wolności. Daje to niepowtarzalną okazję by podpatrzeć ich zachowania nie wyruszając na afrykańskie safari.

Jak wiadomo woda wyciąga i żeby zaspokoić pierwszy głód nie będziemy stać na głównym rynku w kolejkach gdzie ruch jest największy. Zamawiamy do domu pizzę z dowozem lub bierzemy pizze na wynos i po kłopocie.

Sztuka przez duże ”SZ’.

Jeżeli ktoś zapyta nas:, jaki obraz polskiego malarza przychodzi Ci pierwszy na myśl? Każdy, kto choć ma jakiekolwiek pojęcie o sztuce odpowie - Panorama Racławicka. Są może piękniejsze obrazy, są może lepiej namalowane – kwestia gustu, ale nie ma większego. Panoram Racławicka to monumentalne malowidło o długości stu czternastu metrów i wysokości piętnastu metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Ten obraz malowało aż dziewięciu malarzy, gdzie każdy był specjalistą od czegoś innego. Większość zapewne kojarzy tylko Wojciecha Kossaka, który namalował konia pod Kościuszką, sztab jadący za naczelnikiem, grupę rosyjskich żołnierzy broniącej armat oraz kawalerię narodową. Będąc we Wrocławiu i nie zobaczyć tego dzieła sztuki to wielki błąd.

Wrocław to również przepyszna kuchnia a w szczególności pizza. Zamów online z jednej z wrocławskich pizzerii wchodząc na stronę PizzaPortal.