Zaloguj się

Chcesz zamówić z restauracji wloskiej z dostawą we Wrocławiu?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Dobre i sprawdzone, bo włoskie

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych kuchni europejskich jest kuchnia włoska. O ile ta francuska wyrobiła sobie markę bezpośrednio, to włoska nomen omen pojawiła się trochę na światowych stołach kuchennymi drzwiami. Olbrzymia fala emigrantów z Włoch do Stanów Zjednoczonych spopularyzowała dania z Półwyspu Apenińskiego w USA, a stamtąd trafiły one na cały glob.

Nawet dziecko zna podstawowe dania kuchni włoskiej. Pizza, spaghetti, lasagne, risotto, bruschetta wymieniane są jednym tchem przez każdego, kto ma choć minimalne pojęcie o gotowaniu bądź jedzeniu. Nic więc dziwnego, że wśród dań zamawianych na wynos dominują właśnie te wywodzące się z Włoch.

Wybór trudniejszy niż nauka włoskiego

Restauracji włoskich we Wrocławiu jest bez liku. Naliczyć ich można więcej niż potraw oferowanych w kartach dań. Dlatego też planując posiłek warto skorzystać z oferty z dostawą pod wskazany adres. Już na etapie zamawiania, nie ruszając się z miejsca, możemy wybrać którąś z charakterystycznych dla poszczególnych regionów Włoch potraw. Dla jednych będzie to popularne na północy risotto, dla innych cieszącą się popularnością na południu pasta. Tradycyjny sos mięsny bolognese, to oczywiście okolice Bolonii, a z Neapolu wywodzi się pizza. Przy okazji warto poznać podstawy języka włoskiego, który nie należy do najtrudniejszych. W razie wizyty we Włoszech łatwiej będzie dokonywać wyboru nie tylko posiłków.

Co zamówić z restauracji włoskiej w Breslavii?

Breslavia, to włoska nazwa Wrocławia. Oprócz tradycyjnej pizzy warto pomyśleć o mniej znanych daniach kuchni włoskiej. Przecież w posiłkach nie chodzi tylko o to, by się najeść. Równie ważne jest odkrywanie nowych smaków i delektowanie się nimi. Warto spróbować makaronu penne lub tagiatelle. Niektóre z restauracji oferują dania obiadowe, w tym z pieca, oparte z w znacznej części na rybach. Osoby dbające o linię mogą zadowolić się wyborem jednej z wielu sałatek, a dla siebie znajdą także cos miłośnicy carpaccio. A wszystko to można zamówić nawet w bardzo nietypowych porach. Wystarczy sprawdzić godziny pracy lokali, by cieszyć się zamówionym posiłkiem nawet grubo po północy.