Wrocław

Zaloguj się
Dostawa
Odbiór osobisty
SPOSÓB DOSTAWY
Sortuj
Filtruj
Rodzaje kuchni

Najlepsze Sałatki z Dostawą - Wrocław

Najlepsze Sałatki we Wrocławiu. Zamów z Dostawą!

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast, nie bez powodu wybrane w 2016 roku na Europejską Stolicę Kultury. Jego historia sięga czasów piastowskich. Wówczas znajdowała się tam jedna z głównych siedzib Królestwa Polskiego. W późniejszych wiekach miasto trafiło pod panowanie czeskie, austriackie, niemieckie, a przez chwilę nawet francuskie (w czasach wojen napoleońskich).

Dziś liczący blisko 650 tysięcy mieszkańców Wrocław jest miastem wielokulturowym, otwartym na świat. Chętnie inwestują tu zagraniczni przedsiębiorcy, występują znani artyści, przyjeżdżają na studia młodzi ludzie ze wszystkich kontynentów. Na wrocławskim rynku codziennie kłębią się tłumy turystów podziwiających Stary Ratusz i urokliwe kamienice, z których wiele zachowało się mimo wojennych zniszczeń. Celem zwiedzania są także liczne we Wrocławiu gotyckie kościoły (m.in. archikatedra na Ostrowie Tumskim), barokowy zespół budynków Uniwersytetu czy neogotycki budynek Dworca Głównego. Miasto zachwyca krajobrazem wyznaczonym przez kilkanaście rzek – odrzańskimi wyspami, romantycznymi mostami i bujnymi kompleksami zieleni. Nie bez przyczyny Wrocław nazywany bywa Wenecją Północy.

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na szeroką ofertę gastronomiczną, Wrocław to także istne zagłębie restauracji, kawiarni i barów szybkiej obsługi. W centrum miasta smaczny posiłek zjeść można w najmniejszej choćby uliczce, a różnorodność dostępnych smaków jest wprost imponująca. Ulubione dania znajdą i mięsożercy, i zdeklarowani weganie. Wybierać można zarówno wśród potraw rodzimych, nawiązujących do lokalnych tradycji, jak i specjałów kuchni włoskiej, greckiej, tureckiej, tajskiej, gruzińskiej, japońskiej… i wielu innych. Rozczarowani nie będą także entuzjaści świeżych warzyw. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu konsumentów na lekkie, dietetyczne posiłki wrocławscy restauratorzy dbają o to, by w ich ofercie nie brakowało sałatek, które są nie tylko zdrowe i pożywne, ale po prostu pyszne.

Jak sałatki podbiły Wrocław i inne polskie miasta?

Nie tak dawno temu dla przeciętnego Polaka porcja świeżych warzyw oznaczała surówkę z kapusty czy z marchwi do mięsnego dania na obiad, czasem – liść sałaty masłowej i plaster ogórka na kanapce. Sałatki były oczywiście znane, ale najczęściej robiło się je na imprezy, od święta. Dziś wiele osób nie wyobraża sobie codziennego menu bez lekkiego dania ze skropionych oliwą czy sosem winegret pomidorów, papryk, cebuli, oliwek, z obowiązkową rukolą lub roszponką. W zestawie tym oczywiście pojawia się także mozzarella albo ostry ser, czasem wędzona ryba, nasiona słonecznika, zioła. Polacy rozsmakowali się w sałatkach, bo coraz więcej jest konsumentów, którzy komponują swoją dietę starannie, w trosce o dobrą kondycję i samopoczucie. To już nie tylko moda na bycie „fit”. Dzięki skutecznym kampaniom prozdrowotnym uczymy się odróżniać produkty dostarczające nam niezbędnych składników od wysokoprzetworzonej żywności, której nadmierne spożycie może stać się przyczyną nadwagi i chorób cywilizacyjnych.

Najlepsze sałatki we Wrocławiu

We Wrocławiu pojawia się coraz więcej lokali z tzw. zdrową żywnością, specjalizujących się w daniach wegetariańskich i wegańskich, w tym w wykwintnych, oryginalnych daniach warzywnych. Wciąż jednak najłatwiej trafić na wybór smakowitych sałatek w restauracjach z kuchnią śródziemnomorską (zwłaszcza – włoską), nie bez przyczyny kojarzoną z tymi lekkimi, zdrowymi daniami. Na słonecznym południu Europy jedzenie świeżych warzyw jest standardem od wieków i właśnie stamtąd przybyła moda (oby nieprzemijająca) na sałaty. We Wrocławiu ma je w ofercie Pizzeria Muzyczna, Casa Grande, Etna, Taormina i wiele innych. Witaminową bombą można cieszyć się, odwiedzając lokal albo zamawiając ją przez internet. Ogromny wybór serwujących sałatki lokali znaleźć można na PizzaPortal.pl. Chcąc zamówić sałatkę z dostawą do domu, warto zajrzeć do menu sieci Salad Story, która zadomowiła się m.in. we Wrocławiu. Wybór kompozycji smakowych zadowoli nie tylko wegetarian. Ulubioną sałatkę zjeść można w pysznej tortilli, danie popijając świeżym, warzywnym sokiem.

Sprawdź najlepsze sałatki w innych miastach: