Mobile
Tablet
Desktop
Narrow Desktop

Zahir Kebab Łódź

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Podaj adres dostawy
Wybierz restaurację
Zamów jedzenie

Zahir Kebab w Łodzi – fast food na miarę naszych czasów!

Kebab swoją karierę w Polsce zaczynał w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Pojawił się mnie więcej równocześnie z innymi fast foodami jak zapiekanki, hot dogi czy też frytki. Szybko jednak stał się ulubieńcem polaków podbijając ich serca i oczywiście żołądki. Obecnie króluje on na ulicach wszystkich polskich miast, ponieważ zajadają się nim ludzie w każdym wieku. Teraz można zamówić z Zahir Kebab w Łodzi za pośrednictwem strony PizzaPortal.pl. 

 

Choć potrawa ta jest bardzo prosta to zrobiła ona wielkie wrażenie na początku swojego istnienia w Polsce. Było to spowodowane tym, że nijak miała się do znanych, tradycyjnych polskich potraw. Mięso było przyprawione egzotycznymi ziołami, bułka miała nietypową formę a sosy były po prostu ostre. W porównaniu do schabowego z kapustą smak tego dania był przyjemną odmianą. Oryginalnie przygotowywany z baraniny, która obecnie coraz częściej jest zastępowana wołowiną lub kurczakiem ze względu na wysoką cenę mięsa baraniego, wciąż jeszcze można dostać w kilku miejscach. Kebab można serwować na kilka sposobów: na talerzu, w misce, w bułce, lub zawinięty w tortille lub Lavash – cienki chlebek. Oprócz mięsa dodaję się do niego sałatę, kapustę, pokrojone ogórki, pomidory i zioła a także sosy, czosnkowy, śmietanowy oraz pikantny. Do Polski kebab przywędrował z Niemiec jednak swoje źródło ma w kulturach wschodu. W starożytnym Iranie, Afganistanie, Armenii, Pakistanie, Azerbejdżanie czy też w Indiach ludzie piekli barany nadziane na miecze lub patyki zauważyli, że mięso z brzegu jest wyjątkowo smaczne i tak właśnie zaczęła się jego historia. Współczesny obracany grill w pionie został jednak wymyślony dopiero w latach siedemdziesiątych XIX wieku prze Iskendera Efendi w północnej Turcji. Potrawa w tej wersji była o wiele zdrowsza gdyż po pionowym grillu tłuszcz spływał na dół.

Zahir Kebab w Łodzi – zdrowie na talerzu lub w bułce.

Popularnym stwierdzeniem jest, że wszystkie fast foody są niezdrowe wliczając w to kebab. Nic bardziej mylnego! Kebab w Polsce najczęściej serwowany jest z mięsem z kurczaka a jak wiadomo jest ono najzdrowsze. Z kolei grillowanie to jeden z najzdrowszych sposób obróbki cieplnej tego mięsa z resztą często polecanej przez dietetyków. Dobrze przygotowany kebab z kurczakiem i sosem jogurtowym, oraz bogata w witaminy i sole mineralne surówka z kapusty  ma znacznie mniej tłuszczu i kalorii niż inne potrawy, które można znaleźć w ofercie fast foodów. Taki kebab jest bardziej dietetyczny od hamburgerów czy frytek, w których znaleźć można ogromne ilości soli, tłuszczu trans i cukrów prostych. Co ważne, w kebabie -w przeciwieństwie do innych fast foodów - mięso nie jest smażone na tłuszczu, tylko pieczone, zatem jest zdecydowanie zdrowsze. Gdyby zrezygnować z białej bułki i frytek i zamówić kebab w tortilli albo na talerzu z surówkami i sosem jogurtowym oraz serem feta, to śmiało można uznać, że takie danie stanowi kwintesencję zdrowego posiłku. Mamy tu chude mięso, świeże warzywa i lekkie sosy. Wszystko, co dobre, a na dodatek wyjątkowo smaczne. 

Zahir Kebab w Łodzi – menu pełne przysmaków...

Z PizzaPortal na terenie Łodzi współpracują cztery restauracje Zahir Kebab. Dlatego obojętnie, w jakiej dzielnicy mieszkasz, dostaniesz swoje jedzenie w mgnieniu oka. A jest, z czego wybierać. Bogate menu ucieszy oczy nawet największego marudera. Listę potraw otwiera tradycyjny Doner Kebab w rozmiarze L, więc jak się już można domyślić dalej porcje będą już tylko większe. W wersji XXL nakarmi dwie osoby na dodatek w przystępnej cenie. Bułki i tortille są dobre jak pędzimy przez miasto, ale skoro zamawiamy do domu to możemy poszaleć z formą! Wtedy zamawiamy porcję kebabu na talerzu, które niczym nie różni się od wersji w stacjonarnym lokalu z jedna różnicą – tych talerzy nikt nie zmywa, idą prosto do kosza. A może jesteśmy fanami boxów? Jak się okazuje nie tylko od „chińczyka” można zamówić w tej formie. Zahir Kebab w Łodzi również serwuje w dania w boxach i to w różnych rozmiarach. Zamów już teraz z Zahir Kebab w Łodzi z dostawą do domu lub pracy poprzez stronę PizzaPortal.pl.