Zaloguj się

Zdrowe Love - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zdrowe Love w Krakowie – duża porcja zdrowia!

Sieć restauracji Zdrowe Love w Krakowie serwuje potrawy, które nie tylko są pyszne, ale także pozytywnie wpływają na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W Polsce wciąż krąży teoria, iż zdrowe jedzenie nie jest smaczne a przy tym nie zaspokaja głodu. Nic bardziej mylnego! Wystarczy spojrzeć w menu Zdrowe Love w Krakowie by przekonać się, że ich potrawy składają się z samych dobrych składników a ich porcję zadowolą każdego.  Teraz można zamawiać ze Zdrowe Love w Krakowie poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.  No to skoro wiemy skąd zamawiać to warto jeszcze wiedzieć co to dokładnie znaczy, zdrowo się odżywiać? Oto kilka podstawowych zasad, które nam to ułatwią.

 

Zdrowe odżywianie się i nieprzejadanie się dwie strony tego samego medalu, ale to wcale nie oznacza, że trzeba chodzić głodnym. Niektórzy posuwają się do ekstremum i zamiast jeść mało – głodzą się. Takie podejście jest szkodliwe dla zdrowia. Należy jeść małe porcje co 3-4 godziny bez podjadania, między tymi posiłkami. Z początku może się to wydawać nierealne, ale to tylko kwestia dobrego przygotowania. Jeżeli zaplanujemy nasz jadłospis i przygotujemy posiłki wcześniej nagle okaże się to możliwe. Kolejną ważną rzeczą jest omijanie w naszej diecie produktów wysoko przetworzonych. Zawierają one niewiele substancji odżywczych za to sporo niezdrowych tłuszczów oraz dodatków poprawiających smak oraz wygląd potrawy. Najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o pieczywo, będą produkty z mąki pełnoziarnistej, które zawierają dużo błonnika. Niech na stałe w Twojej diecie zagoszczą warzywa i owoce. Podczas każdego posiłku powinny być przynajmniej połową porcji na talerzu. Muszą one być oczywiście serwowane w odpowiednich proporcjach, gdzie warzyw powinno być ¾ a owoców ¼ .    nie tylko produkty w naszej diecie mają znaczenie, ale także jak doprawiamy nasze dania. Sól to jeden z tych dodatków, który powinniśmy ograniczyć. Optymalna dzienna porcja to nie więcej niż 5 gramów soli kuchennej. Jednak nie eliminujmy jej z diety całkowicie, gdyż przyniesie to odwrotne efekty od zamierzonych. Zanim weźmiesz się za gotowanie zdrowego posiłku zobacz jak to robią zawodowcy i zamów z sieci Zdrowe Love z dostawą do domu.

Zdrowe Love w Krakowie – pij na zdrowie!

Nie chodzi tutaj o toasty i alkohol a o wodę. Powinniśmy dziennie wypijać jej 1,5 litra. Pamiętajmy, że woda trafia do naszego organizmu także razem z jedzeniem a nie poprzez wypijanie kolejnych szklanek. Picie wody to ważny element w zdrowej diecie. Podobnie jest z niepodjadaniem między posiłkami. Jeżeli już nie możemy się powstrzymać to wymieńmy słodycze na owoce i orzechy. Ograniczyliśmy już słodkości to teraz pora na mięso! Chodzi zwłaszcza o to czerwone. Z tym białym nie musimy się tak hamować, gdyż zawiera mniej tłuszczów i cholesterolu. Sposób jego obróbki cieplnej też jest ważny. Najlepsze mięso będzie gotowane, duszone lub przyrządzane na parze. Gdy mamy ochotę na chrupiące mięso zamiast smażyć uruchommy grilla, a gdy pogoda na to nie pozwala mięso można upiec w piekarniku w folii, bez użycia tłuszczu. w menu Zdrowe Love znajdziemy potrawy wyłącznie z białego mięsa.

Zdrowe Love w Krakowie – zdrowie w wodzie pływa

Zdrowa dieta musi zawierać ryby. To bardzo dobra wiadomość, gdyż ryby nie tylko są dobre dla naszego organizmu, ale także są bardo sycące, więc głód nie ma szans. Wiele ryb zawiera mniej niż 1% tłuszczu, są to np.: okoń, mintaj, dorsz i szczupak. Oczywiście chodzi o te niezdrowe tłuszcze, gdyż potrzebne nam nienasycone kwasy tłuszczowe jak omega – 3, są obecne i to w znacznych ilościach. Tłuste ryb zaś są doskonałym źródłem witamin A i D a także E, które mają wpływ na wygląd naszej skóry oraz na poprawne działanie systemu immunologicznego. Jedzenie ryb to dobry sposób, by zabezpieczyć nasz organizm przed wieloma poważnymi chorobami jak np. miażdżycy, czy też nowotworom. Zdrowe Love z dostawą do domu zadba o Twój żołądek, a także o dobre zdrowie.