Zaloguj się

Chcesz zamówić pizzę z dostawą w Zielonej Górze?

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

W najcieplejszej części kraju, choć to jeszcze nie Włochy

Zielona Góra nie należy do największych polskich metropolii, ale pod względem dostępności pizzy z dowozem nie ma powodów do wstydu. Przeliczając ilość mieszkańców przypadających na jedną pizzerię w Zielonej Górze łatwo stwierdzić, że jest ona zbliżona do tej w Krakowie. Mniej popularne jest to miasto wśród decydentów planujących rozwój sieci w Polsce. Rzucają się tutaj w oczy gównie pizzerie dwóch sieci: Da Grasso i Gusto Dominium. Oznacza to, że zapewne za jakiś czas mieszkańcy najcieplejszego zakątka naszego kraju cieszyć się powinni nowymi lokalami, w których zamówić będzie można pizzę na wynos.

Na skorzystanie z oferty zielonogórskich lokali z pizzą chętnych nie braknie. Niezależnie czy będzie to młodzież akademicka (o ofercie do niej skierowanej będzie niżej), szkolna, zapaleni kibice oglądający ważne wydarzenia sportowe w większym gronie czy też rodziny, które cenią sobie wygodę i raz na jakiś czas, zamiast gotować lub szukać wolnego miejsca w lokalu, wybiorą ulubione danie z oferty dostępnej przez internet lub aplikację na urządzenie mobilne.

Ursus czy ojciec chrzestny?

Szukając pizzy w Zielonej Górze napotkamy niejedną niespodziankę. Najwięcej ich będzie, gdy spróbujemy wybrać ulubione danie posługując się tylko i wyłącznie tradycyjnymi nazwami potrawy. Część pizzerii stosuje klasyczne nazewnictwo, ale właśnie fakt, że w stolicy województwa lubuskiego dominują restauracje o charakterze lokalnym, pozwala na większą swobodę nazewniczą. Tego typu zabieg niewątpliwie zwiększa uciechę z dokonywanego wyboru. Konia z rzędem temu, kto odgadnie po samej nazwie, jakie składniki wybrano do skomponowania „Przysmaku Janusza”. Tak samo wygląda sytuacja, gdy w menu widzimy kilka rodzajów „Uczty studenta”. Być może studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego i innych uczelni regionu znają już je na pamięć, ale dla pozostałych zamawiających będzie to spora zagadka. Jedna z pizzerii oferująca pizzę na dowóz, nazwy skomponowała odwołując się do tradycji starożytnego Rzymu. „Powstanie Spartakusa”, „Uczta Marka Aureliusza”, „Śmierć na arenie” czy „Przysmak Ursusa”, to tylko niektóre z propozycji. I proszę się nie obawiać. Ostatnia z wymienionych pizz nie jest przygotowywana na zużytym oleju z traktora J. Inne nazwy wiążą się ze smakami, które charakterystyczne są dla poszczególnych krajów. „Polonia” i „Texas” wcale nie musza być gorsze od „Messico” czy „Acropoli”. Osoby chcące nauczyć się paru włoskich słów powinny często zamawiać  jedzenie z lokalu, w którym nazwy pizzy określane są liczebnikami w tym języku. Miłośnicy serii filmów „Ojciec chrzestny” mogą rozkoszować się w trakcie jego oglądania pizzą „Godfather”.

Pizza z XIX wieku

Warto przy wyborze pizzy z dowozem popatrzyć tez nieco na technologię przygotowania i wykorzystywane składniki. W niektórych lokalach wykorzystywane są do wypieku ciasta piece opalane drewnem. To technika, która była podstawą wypieku przez dziesięciolecia. Dopiero postęp techniczny spowodował zastosowanie innych rozwiązań. Jedna z pizzerii chwali się zachowaniem reguł leżakowania ciasta. Otrzymuje się efekt jego spulchnienia, skórka jest chrupiąca, a sama pizza ma delikatny smak. Ta sama restauracja oferuje pizzę na cieście cienkim i grubym. Zróżnicowanie widać także w używanych do przygotowania wyrobu końcowego sosach. O ile dominuje sos pomidorowy, to znajdziemy także dania przygotowane z pomocą sosu pomidorowo-śmietanowego oraz mięsno-pomidorowego. Dla osób pragnących zasmakować w przyprawach i dodatkach rzadziej spotykanych w polskich wersjach pizzy polecamy dostawę pizzy przygotowanej dokładnie według receptur obowiązujących we Włoszech. Użycie specku tyrolskiego, pikantnej kiełbasy neapolitańskiej lub Nduja, polędwicy wołowej Bresaola, pikantnego sera Provolone czy pasty z czarnych trufli nadaje potrawom niepowtarzalny smak. To dla smakoszy, a dla dzieci znajdzie się pizza z nutellą. Wszystko to dostępne jest za pośrednictwem naszego portalu!!!