Zaloguj się

Zjedz Burgera - zamów z dostawą

Wpisz adres i znajdź restauracje w swojej okolicy
Dostawa
Odbiór osobisty

Zjedz Burgera we Wrocławiu – ten smak zmienił świat!

Burger to najpopularniejsza kanapka na świecie. Jego powstanie odmieniło nasze spojrzenie na jedzenie kanapek na ciepło. Niedługo po pierwszym burgerze potrawa ta trafiła na stałe do menu większości świata. Burger to danie, które cały czas ewoluuje, gdyż każdy szef kuchni modyfikuje go dostosowując do swojego gustu. Tak samo jest w sieci Zjedz Burgera we Wrocławiu, gdzie powstają klasyczne oraz te o bardziej wyszukanym smaku burgery. Teraz można zamawiać z Zjedz Burgera we Wrocławiu poprzez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

Powstanie pierwszego burgera a w zasadzie hamburgera to bardzo sporny temat. Oczywiście Stany Zjednoczone przypisują tą zasługę jednemu ze swoich mieszkańców, gdyż to oni tak naprawdę rozpowszechnili tą potrawę, która uważana jest za narodową. Rzekomo miał to być Louis Lassen z Connecticut, który w roku 1900 sprzedawał kanapki ze swojego baru na kółkach. Podobno do nadania kanapce nazwy zainspirowali go głośni marynarze Hamburga. Inna teoria mówi, iż hamburgera wymyślił Otto Krause z Hamburga. Świat usłyszał o hamburgerze w 1904 roku podczas Wystawy Światowej, która miała miejsce w St. Louis. Kanapkę sprzedawało podczas wystawy kilka budek, więc tutaj również nikt nie otrzymał zasługi za serwowanie nowatorskiego dania. Po wystawie ukazał się artykuł w gazecie New York Tribune i tak hamburger trafił na usta a potem do żołądków wszystkich. Pierwsza sieć, jaka sprzedawała hamburgery nie był Mcdonald’s tylko White Castle, było to w roku  1921. Co ciekawe ich hamburgery były 3 razy mniejsze od zwykłego hamburgera i w dodatku miał kształt kwadratu. W menu figurowały pod nazwą – slidery i nadal tak się je nazywa w tej sieci. Kilka lat później a dokładniej w 1926 roku powstała wersja deluxe hamburgera, jak na tamte czasy, cheeseburger. Nie było ta zamierzone jest to bardziej dzieło przypadku. Lionel Sternberger, który pracował w kawiarni swojego ojca nazwie The Rite Spot, pewnego dnia rzucił plasterek sera na skwierczące mięso. Reszta jest już historią. Dzięki tym ludziom dzisiaj mamy taki wybór w menu Zjedz Burgera, którego można zamówić online ze strony PizzaPortal.pl.

Zjedz Burgera we Wrocławiu – jedzenie do auta

Driver thru, czyli zamawianie jedzenia z samochodu ma podobną historię, co powstanie samego hamburgera, co znaczy, że ciężko określić, kto jest pomysłodawcą tej metody. Przyznaje się do tego kilka sieci z burgerami. Jedną z nich jest kalifornijska In-N-Out, że to oni w 1948 roku, jako pierwsi udostępnili kierowcom zamawianie jedzenie prosto z samochodu. Z kolei sieć Maid-Rite z Iowy, twierdzi, iż to oni są innowatorami tej metody, gdyż już wcześniej wprowadzili w swoich restauracjach zamawianie potraw przez mikrofon. Sieci nie tylko próbowały prześcigać się w metodzie zamawiania, ale także w rodzaju i wielkości kanapki. Pierwszy w wyścigu ruszył Burger King ze swoim Whopperem w 1957 roku. Na każdym kroku podkreślano, że jest on większy od burgerów konkurencji, co bardzo szybko przykuło uwagę klientów. Dziesięć lat później, w 1967 roku Mcdonald’s stworzył Big Maca, wkładając do bułki nie jeden, ale dwa kotlety. W sieci Zjedz Burgera z dostawą również można zamawiać ogromne kanapki, które poradzą sobie z każdym głodem.

Zjedz Burgera we Wrocławiu – hamburger 2.0.

Przez wiele lat hamburger był sprzedawany głównie w przydrożnych budkach. Takie kanapki były tanie, proste i smaczne. Nie trafiały one jednak w gusta bardziej wybrednych smakoszy w dodatku ich rozmiar nie zawsze potrafił poradzić sobie z większym głodem. Potrzebna była metamorfoza tego dania. Odrzucono część nazwy, powiększono bułkę i kotleta, dodano wykwintnych dodatków i tak powstał burger. Pierwsze restauracja, która sprzedawała burgery w wersji gourmet była londyńska restauracja Gourmet Burger Kitchen, która została otwarta w 2001 roku. Niedługo trzeba było czekać by ten trend przeniósł się na cały świat. W końcu trafił on również do Polski, dzięki czemu dzisiaj możemy zamawiać z dostawą ze Zjedz Burgera we Wrocławiu.